Palmserver.cz

Scherlock  účinná obrana proti zlodějům kol
Publikováno: Pátek, 07.07. 2017 - 22:15:00
Téma: Android


Kvalitní zámek a vhodné místo k parkování mohou zabránit krádeži vašeho kola. Někdy se však stane, že zloději kol uspějí. Pokud máte GPS tracker, například tracker Scherlock, můžete své ukradené kolo získat zpět.

GPS tracker – hlídač vašeho majetku

GPS tracker je určen pro sledování hlídaného objektu s okamžitým zobrazením místa polohy a sledováním v reálném čase. Tímto způsobem lze hlídat motorku, auto, kolo, domácí mazlíčky, zkrátka, cokoliv.

Hlavní funkcí GPS trackeru je zjištění okamžité polohy hlídaného objektu. GPS tracker vám zašle SMS se souřadnicemi své polohy, někdy i webovou adresu s odkazem na mapu, kterou si můžete otevřít ve svém mobilu. Prostřednictvím GPS můžete sledovat objekt přímo na mapě. Využívání této základní funkce je snadné, zvládne ho i technicky méně zdatný uživatel.

Pokud zjistíte, že hlídaný objekt, například motorka, auto, kolo není na svém místě, stačí zavolat na tracker, případně zaslat jednoduchou kódovou SMS a okamžitě dostanete informace, kde se vaše motorka, auto, či kolo přesně nachází. Není třeba dodávat, že díky této funkci policisté velice snadno najdou vaše ukradené auto, motorku či kolo a obvykle i jeho zloděje.

Scherlock – neviditelný GPS tracker

GPS trackery se běžně používají pro hlídání aut. Zloděje však lákají i kola, zejména ta dražší. Poradí si s řetězem i zámkem, avšak proti neviditelnému GPS trackeru Scherlock jsou naprosto bezmocní. GPS tracker Scherlock, italský start up je velice malý, proto ho lze snadno instalovat uvnitř řídítka, čímž se stává neviditelným.

Po nainstalování Scherlocka do řídítek je nutné ho ještě připojit k profilu aplikace. Po zaparkování kola se systém automaticky zapne. Pokud přijdete na místo, kde jste své kolo zaparkovali a zjistíte, že tam vaše kolo není, Scherlock ho bude sledovat.

Cesta vašeho kola je uložena v databázi a můžete jí sledovat ve svém mobilu. Dokonce je možné sdílet měřící kód a adresu URL webové stránky s policií, to vám umožní kontrolovat polohu vašeho kola v reálném čase.

Díky připojení trackeru k mobilní aplikaci budete mít kdykoliv přehled o tom, kde se vaše kolo právě nachází. Pokud je vaše kolo přesunuto z místa, kde jste ho zaparkovali, Scherlock vám okamžitě zašle výstrahu. S trackerem Scherlock bude po krádeži vašeho kola nepříjemně překvapený zloděj, nikoliv vy.

Jaká zařízení jsou součástí GPS trackeru Scherlock?

Nedílnou součástí trackeru Scherlock je mobilní GPS, díky níž máte přehled o přesném umístění svého kola kdekoliv v Evropě a v USA. Mezi další zařízení patří dlouhodobá baterie s životností dva týdny, SIM karta, s dvěma roky připojení k internetu, pohybový senzor, Bluetooth Smart, zařízení, které zajišťuje komunikaci trackeru s mobilní aplikací. Rovněž nechybí nabíjecí kabel MicroUsb.

Jelikož je Scherlock vybaven softwarem OTA, který je neustále aktualizován, není třeba sledovat, s jakou novou funkcí přijdou výrobci. Scherlock bude vždy aktuální.

Jak zprovoznit tracker Scherlock

Po nainstalování GPS trackeru do řídítka vašeho kola si stáhnete do svého mobilu aplikaci. Aplikaci lze stáhnout pro iOS 9.0+ a pro Android 4.4 a vyšší. GPS tracker je spárován s vaším smartphonem prostřednictvím technologie Bluetooth. Jakmile se přesunete mimo rozsah svého kola, zařízení se automaticky aktivuje.

Zdroj:gps-hlidani-vozidel.webnode.cz sherlock.bike/en welovecycling.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15289