Palmserver.cz

Připravovaný Huawei Mate 10: premiéra bezrámečkového širokoúhlého displeje
Publikováno: Neděle, 09.07. 2017 - 17:20:32
Téma:


Společnost Huawei, pod kterou spadá i výroba smartphonů značky Honor, a tedy distribuce poměrně velkého množství různých modelů smartphonů, má s letošním nástupcem úspěšného loňského phabletu Mate 9 v plánu poprvé přijít s takzvaným bezrámečkovým širokoúhlým displejem. Připravovaný phablet Mate 10 bude opět aspirovat na jeden z nejlépe vybavených smartphonů na trhu.

Nový tzv. Full Active šikoroúhlý displej s poměrem stran 18:9, kterým je osazen například i LG G6 připravuje pro Huawei japonský JDI. Má se jednat o 6 palcovou obrazovku o velmi jemném rozlišení 2160 x 1080 pixelů. Oproti loňskému modelu tedy chystaný Mate 10 nejen lehce zhubne v pase, ale také nepatrně nabere na výšce.

Mate 10 bude navíc první smartphone značky Huawei s 10nm procesorem vlastní výroby, a to SoC HiSilison Kirin 970. Ten nabídne a dorovná výkon dnešních vlajkových řešení v podobě 10nm Exynosu 8895 a Snapdragonu 835, jejichž výrobu má na svých bedrech jihokorejský Samsung. Dalším očekávaným prvkem výbavy je duální 3D fotoaparát, díky kterému by Mate 10 mohl nabídnou zajímavé funkce v oblasti rozšířené reality.

Na oficiální představení a dostupnost připravovaného phabletu Huawei Mate 10 si ovšem budeme muset nějaký ten pátek ještě počkat. Stejně jako v loňském roce je plánováno uvedení nové řady na měsíc říjen.

Zdroj:gsmarena.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15292