Palmserver.cz

Apple postaví v Dánsku druhé zelené datacentrum
Publikováno: Pondělí, 10.07. 2017 - 22:27:26
Téma: Apple


Skandinávský manažer americké společnosti Apple Erik Stannow v jednom z rozhovorů oznámil, že v Dánsku vyroste další datové centrum této společnosti. Jedná se tak již o druhé datové centrum na území této severské země. Stannow také uvedl, že datové centrum bude využívat výhradně obnovitelné zdroje energie, a to již od prvního dne svého provozu.

Nové datové centrum by mělo „vyrůst“ v šestnáctitisícovém přístavním městečku Aabenraa, které se nachází u hranic s Německem. Investice do tohoto projektu by měly přesáhnout 21 miliard korun (921 milionů dollarů). Datové centrum má být podle plánu uvedeno do provozu v druhé čtvrtině roku 2019. Hlavním úkolem této stavby bude zajišťování plynulého běhu online služeb společnosti Apple (iTunes Store, App Store, iMessage, Mapy a Siri), které využívají zákazníci napříč Evropou.

Jak již bylo zmíněno výše, nejedná se o první datové centrum v Dánsku. První datové centrum společnosti Apple v Dánsku se nachází ve Viborgu a má být otevřeno již v letošním roce. Investice do něj dosáhly 22 miliard korun (850 milionů euro). Velkou předností tohoto datového centra je jeho integrace do dánských sítí. Toto datové centrum bude totiž "zachycovat" teplo, které bude vycházet z jejích zařízení, a dodávat ho do dánské teplovodní sítě. Oplátkou bude dostávat teplo z tamního systému, využívajícího k výrobě energie metan.


Vizualizace datového centra ve Viborgu

Za zmínku také stojí, že již od roku 2015 chystá Apple své datové centrum také v irském městě Athenry. Tento projekt je nyní ve fázi soudního přezkoumání a poté začne jeho realizace.

Zdroje: ČTK; ReutersTento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15294