Palmserver.cz

Facebook a další korporace protestují proti orwellovským praktikám v USA
Publikováno: Úterý, 11.07. 2017 - 03:00:00
Téma:


Technologičtí giganti jsou kvůli americkému právu nuceni předávat důvěrné informace o svých uživatelích úřadům. Facebook, Google, Apple, Microsoft, Twitter a další společnosti proti těmto praktikám nyní protestují u soudu.

Předmětem protestu není samotná spolupráce se státními orgány, nýbrž pouze takzvaný „gag order“, tedy nařízení mlčenlivosti. Zmiňovaným společnostem se nelíbí, že soukromá data, která jejich uživatelé s důvěrou vložili do cloudu, musí být předána bez upozornění dotčeného uživatele.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Gag orders by měly být využívány jen ve výjimečných případech, například ohrožení života, sexuálního násilí na dětech nebo terorismu. Zdá se však, že americké úřady používají tohoto institutu až příliš často, a to bez časového omezení. V praxi se tak člověk nikdy nedozví, že jeho data byla předmětem vyšetřování, i když by se ničím neprovinil.

Evropanů se tento protest nedotýká. Doufejme, že důvodem je lepší ochrana soukromí než v zámoří, ne nezájem společností a neziskových organizací v Evropě.

Zdroj:Phonearena, theguardian

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15295