Palmserver.cz

Vodafone plánuje na podzim pokrýt celou ČR sítí pro internet věcí
Publikováno: Pondělí, 07.08. 2017 - 16:30:00
Téma: Krátké zprávy


Vidlička, která vám začne vibrovat v ruce, pokud jíte příliš rychle, žárovky, které okamžitě přizpůsobí osvětlení sledovanému programu v televizi – to jsou příklady schopností internetu věcí a příklady blízké budoucnosti i v naší republice.

Internet věcí (Internet of Things, zkratka IoT), se stává běžnou záležitostí i v naší republice. Mobilní operátor Vodafone již letos na podzim zahájí celonárodní pokrytí sítí pro internet věcí. V současné době pokrývá Vodafone sítí pro internet věcí pouze vybrané lokality v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Českých Budějovicích.

Na celonárodním pokrytí sítí pro internet věcí (IoT), spolupracuje se společnostmi Jablotron, Landis+Gyr a Ústavem telekomunikací VUT Brno. Použitou technologii NB-IoT vyvinula organizace 3GPP. Tato technologie zajistí sedminásobně lepší pokrytí než klasická GMS síť. Rovněž se může pochlubit levným telekomunikačním hardware a nenáročným přenosem dat. Za zmínku stojí také nízká energetická náročnost, což umožňuje bateriím připojených zařízení fungovat 12 až 15 let.

První sítí pro internet věcí v naší republice je síť Sigfox, kterou v loňském roce spustil mobilní operátor T-Mobile spolu s firmou SimpleCel. Síť Sigfos pokrývá všechny obce nad 20 tisíc obyvatel, což je zhruba 80 % území naší republiky. Na budování sítě pro internet věcí v naší republice pracují také České Radiokomunikace.

Zdroj:systemonline.cz ltechnet.idnes.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15308