Palmserver.cz

Je to oficiální, Android 8.0 se jmenuje Oreo
Publikováno: Pondělí, 21.08. 2017 - 23:00:00
Téma: Android


Pokud byste chtěli najít někoho, kdo to nečekal, asi byste museli mezi komunitou chvilku hledat. Avšak opravdu jisté je to až teď – Google odhalil další verzi Androidu, které se dosud říkalo prostě jen „O“.

Pro jednou se tak opravdu ukázal ten nejspekulovanější názor jako pravdivý. Ne, že by Google měl příliš na výběr, laskomin začínajících na písmeno „o“ v angličtině moc není.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Android 8.0 Oreo se tak po Androidu 4.4 KitKat stává teprve druhou verzí Androidu, která je pojmenována po komerčním výrobku. Společnost Nestlé, výrobce KitKatu (toho sladkého), tak v partnerství s technologickým gigantem střídá konkurenční firma Mondelez, která stojí za sušenkami Oreo.

Android 8.0 Oreo už je uploadován na webu Android Open Source Project, defacto už nyní tak mohou výrobci zařízení s Androidem pracovat na updatech pro svá zařízení. Google své vlastní přístroje podle svých slov aktualizuje „brzy“.

Novou verzi Androidu bychom ke konci roku mohli očekávat na zařízeních například od HTC, LG, Motoroly, Samsungu nebo Sony, a to jak aktualizace stávajících, tak použití na nových přístrojích.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Mezi proklamovaná vylepšení Oreo patří funkce obraz v obraze, notifikační tečky, redesignované emotikony včetně více než 60-ti nových, zabudovanou ochranu Google Play Protect, limity pro využití baterie aplikacemi běžícími v pozadí, rychlejší boot systému, celosystémový auto-fill a podpora pro Android Instant Apps.

Zdroj: GSMArena, Google

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15315