Palmserver.cz

Novinka  kouzelnická hůlka pro rozšířenou realitu od Microsoftu
Publikováno: Pondělí, 28.08. 2017 - 07:00:00
Téma: Krátké zprávy


Brýle pro rozšířenou realitu HololLens jsou známým výrobkem od Microsoftu. Společnost Microsoft však chce jít dál, chce zabudovat rozšířenou realitu přímo do Windows. Tentokrát se nechala inspirovat kouzelnickou hůlkou Harryho Pottera.

Rozdíl mezi rozšířenou a virtuální realitou

Některým lidem mohou připadat oba pojmy totožné. Není to však pravda. Virtuální realita znamená kompletně vymyšlenou a uměle vytvořenou scénu, zatímco rozšířená realita znamená zasazení nereálných objektů, hologramů do reálného prostředí. Aby rozšířená realita působila dojmem reálného prostředí, musí být přesně vypočítaná poloha hologramů a úhel vzhledem k vaší pozici. Pro dosažení věrohodnosti musí hologram reagovat na vaše pohyby s minimálním zpožděním.

Představení kouzelnické hůlky od Microsoftu

Společnost Microsoft si nechala patentovat ovladač pro rozšířenou realitu. Patent byl schválen před několika dny. Společnost Microsoft se při tvorbě bezdrátového ovladače hodně inspirovala kouzelnickou hůlkou Harryho Pottera. Konstrukce ovladače není nijak složitá, kromě pevného poutka pro lepší úchop je vybaven pouze několika funkčními tlačítky, spouštěcím zařízením a porty USB. Ovladač v podobě kouzelnické hůlky sleduje pohyby rukou v rámci prostoru, což je potřebné pro hry i pro náročnější práci s objekty. Pro dosažení co největší věrohodnosti nemůže chybět ani zvuk, pro tento účel jsou používaná sluchátka HTC Vive VR.

Vítejte ve světě Harryho Potteraf

Dveře do světa Harryho Pottera otevřel programátor Asad J. Malik, umělec rozšířené reality a autor hry Pokémon Go, který vystupuje pod přezdívkou 1RIC. Budete moci kouzlit jako Harrry Potter, avšak na rozdíl od něho budete místo magie používat hůlku od společnosti Microsoft. Jelikož hůlka sleduje ruční gesta, stačí ji mít ve správné orientaci a můžete spustit příkazy, tedy „kouzla“.

Zdroj:zive.cz telegraph.co.uk designtaxi.com theverge.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15318