Palmserver.cz

První SD karta o velikosti 400 GB uvedena na trh
Publikováno: Čtvrtek, 31.08. 2017 - 23:30:42
Téma:


Na konferenci IFA 2017 v Berlíně bylo oznámeno zrození microSD karty o velikosti 400 GB. Nese jméno Ultra PLUS 400 GB a z továren SanDisku se na pulty prodejen dostane v blízké době.Dva roky po uvedení microSD karty o velikosti 200 GB přichází americká firma SanDisk obdařená titulem "největšího výrobce paměťových karet a záznamových médií na bázi flash pamětí" s kartou dvojnásobné velikosti.

V dnešní době, kdy pevné disky stejně tak, jako SSD disky nabízejí velikosti úložiště v řádech terabytů se možná zdá uvedení této novinky úsměvné. Věrné uživatele notebooků a stolních počítačů tato zpráva tedy příliš nenadchne.
Naopak, pro majitele chytrých mobilních telefonů se jedná o událost hodnou oslavy. Oproti notebookům a PC bývá vnitřní úložiště mobilů zpravidla nepatrné a pokud někdo používá svůj smartphone jako pracovní zařízení, na kterém má uloženy spousty dat, mohla by se mu tato SD karta hodit.
Využití v mobilech je touto dobou bohužel diskutabilní, neboť většina dnešních smartphonů dovoluje používat paměťové karty "pouze" do velikosti 256 GB.

Kromě velkého vnitřního úložiště karta nabízí možnost zaznamenávat dlouhé záběry videa až ve 4K. Další výhodou je certifikace A1, díky níž můžete z karty spouštět své aplikace bez jakéhokoliv zpomalení.
Přenos souborů mezi kartou a zařízením už také nebude trvat lidově řečeno "půl dne", s rychlostí čtení a zápisu až 100 Mb za sekundu budou vaše soubory přeneseny velice rychle.

Cena v zahraničí se aktuálně pohybuje kolem 250 amerických dolarů, což je dle aktuálního kurzu v přepočtu 5480 Kč. Oproti ostatním paměťovým zařízením této kapacity je tato cena opravdu vysoká, jedná se však o technologickou novinku a není tedy divu, že si za ni nechá výrobce zaplatit.

U nás se tento výplod SanDisku objevil například na eshopu Alza.cz. K výrobku však chybí popis a cena zatím není stanovena.
Jediné, co si z webu Alzy odneseme je tedy vědomí, že ji jednou bude prodávat.


Zdroje:


Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15320