Palmserver.cz

Naše zařízení nejsou jen pro bohaté, říká Tim Cook
Publikováno: Úterý, 12.09. 2017 - 13:00:00
Téma: Apple


Někteří lidé mají pocit, že společnost Apple vyrábí své produkty jen pro bohaté zákazníky, a tomu také odpovídá cenová politika. Výkonný ředitel společnosti Apple Tim Cook však v rozhovoru pro Fortune nesouhlasí.

„Když se podíváte napříč naším portfóliem, zjistíte, že si můžete koupit iPad za méně než 300 dolarů“ (zhruba 6 500Kč). „Pokud si vyberete levnější iPhone, můžete se dostat na podobnou částku. Takže tyhle nejsou pro bohaté. Neměli bychom ve světě přes miliardu aktivních zařízení, kdyby byly naše výrobky určeny jen pro bohaté.“

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Na otázku, zda si myslí, že Apple změnil svět, odpověděl Cook kladně. Především tím, že pomocí Apple zařízení mohou lidé dělat věci, které by jinak dělat nemohli.

Právě dnes se přitom dočkáme odhalení nových zařízení včetně výročního iPhonu. Událost se bude konat v nedávno dokončeném Steve Jobs Theater. Nový iphone X by měl přinést několik nových funkcí včetně OLED displeje pokrývajícího nezvykle velkou část přední strany zařízení, rozpoznávání obličeje, bezdrátového nabíjení a baterie ve tvaru písmene „L“, která by měla přinést vyšší kapacitu a tím delší výdrž. Očekávat však zároveň lze i vyšší cenu. Člověk si občas klade otázku, co vše Applu v jeho cenové politice ještě projde. Již dnes mají některé jeho produkty cenu nového auta.

Zdroj: PhoneArena, Fortune

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15322