Palmserver.cz

Zdají se vám dnešní mobily monotónní? Zkuste K188!
Publikováno: Sobota, 30.09. 2017 - 22:42:16
Téma:Jak je známo, člověk je tvor zvídavý a rád se baví. Není tedy divu, když se na trhu objeví produkt, jaký by nikdo neočekával. Například nedávno se na trhu objevil fidget spinner, se kterým je možné telefonovat. Anebo telefon se zabudovaným setrvačníkem?Dnešní doba by se dala nazvat "dobou trendů". Co chvíli se na trhu objeví nějaký gadget (rozumějte vychytávka), nebo nějaký žertovný předmět, který si najde obrovské zástupy fanoušků.

Za mých mladých let se jednalo a především hakysák, později o první dotykové telefony. Kdo je neměl, ten prostě a jednoduše nebyl tzv. "in". Módou poslední doby se stal fidget spinner. Pokud se k vám ještě nedoneslo, oč se jedná, tak vám mohu říci, že fidget spinner je pomůcka určená pro lepší zvládání stresu. Vznikl již v 90. letech, rozmachu se ale dočkal až na jaře roku 2017. Jeho původní účel ale jaksi vymizel, dnes je k viděním především v rukou dětí a náctiletých, kteří si s ním každou chvíli hrají.

Nyní se již dostáváme k hlavnímu tématu tohoto článku. Studnice nápadů je bezedná, a tak není divu, když někdo zkombinuje zmíněný fidget spinner a například mobilní telefon.
Přesně tento obskurní výrobek uvedla před několika dny hongkongská společnost Chilli International, a to v Indii. Telefon se jmenuje K188 a je dostupný ve dvou variantách. Levnější koupíte za 18 dolarů, za dražší si budete muset připlatit ještě 2 dolary navíc. Telefon můžete vybavit až dvěma SIM kartami a nahrát na něj můžete 8 Gb dat. V případě, že vám to nebude stačit, máte možnost zvětšit úložiště pomocí SD karty.
Telefon je to tlačítkový, nečekejte tedy Android, a už vůbec ne nějak zvlášť velký displej. K188 má dokonce menší displej, než většina dnes prodávaných tlačítkových telefonů, jeho velikost je pouhých 1,4". Stejně tak, jako velký displej, zde nenajdete ani fotoaparát - a to ani ten přední, ani zadní.

Výhodou tohoto telefonu má být především to, že jej můžete využít k odreagování. Přeci jen, jiné telefony jako fidget spinner použít nemůžete. Dále může telefon najít uplatnění jako zařízení připojitelné přes Bluetooth k vašemu chytrému telefonu.
K188 dále umožňuje prohlížení multimédií, či přístup k internetu. Je k dostání v několika odstínech, za zmínku stojí například zlatá, růžově zlatá, stříbrná, červená, modrá a černá. Telefon je aktuálně dostupný pouze v Indii.

Vyjádření Michaela Fenga, ředitele indické pobočky Chilli International si můžete přečíst zde:

"We are happy to extend our market share by launching in India. We see India as one the fastest growing market for cell phones with second largest population in the world. Since our first preview online, we have overseen a high demand among customer for these new models. Our focus for the quarter in on strengthening our brand in the Indian soil and with K188 and F05, we aim to deliver the industry’s most value for price products."
Telefon K188 ze všech stran. Zajímavý pohled, že?


Chilli International chce sice na indickém mobilním trhu zabodovat, myslím si však, že s tímto výrobkem to nebude.
V době, kdy má každý smartphone a klasické tlačítkové telefony pomalu, ale jistě mizí z trhu, nemá tento telefon dle mého názoru šanci na úspěch. Na druhou stranu, koncepce je to zajímavá a cena 20ti dolarů není nijak zvlášť vysoká.
Dá se předpokládat, že spíše než pro vážné účely, tedy telefonování a psaní SMS zpráv, si jej lidé koupí jako zpestření, nebo jako hračku, která pobaví.

Za zmínku stojí také projekt Phinner, který je zatím ve fázi financování. K nalezení je na Kickstarteru. V tomto případě se však již jedná o smartphone, který je připojen k ložisku, pomocí něhož telefon roztáčíte.

Na závěr bych ještě upozornil na kryt pro iPhone 7/8 značky Olixar, který z vašeho iPhonu udělá fidget spinner. Na zadní straně je v krytu výřez, do kterého fidget spinner vložíte. Pak již můžete s vaším iPhonem vesele točit :).Zdroje:


Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15330