Palmserver.cz

Poslední hřebíky do rakve mobilních Windows zatlouká sám Microsoft
Publikováno: Úterý, 10.10. 2017 - 02:00:00
Téma: Windows Phone


Joe Belfiore, který je jednou z předních postav Microsoftu a zároveň neoficiální tváří Windows Phone, se na Twitteru vyjádřil k budoucnosti této platformy.

Joe Belfiore se podílel na vývoji nejen Windows Phone, ale například i dlaždicového rozhraní Metro nebo virtuální asistentky Cortany. V minulosti způsobil menší poprask – přestože se tak významně podílel na tvrobě mobilních Windows, sám využíval konkurenčního iPhonu. Nalézt jsme u něj v kapse mohli i Samsung Galaxy S7 a momentálně tam nosí jeho nástupce Galaxy S8 naložený softwarem Microsoftu.

Podle Belfiora Microsoft platil vývojářům aplikací, aby tvořili aplikace pro Windows 10 Mobile. Žádní z nich však pro tuto platformu svou aplikaci dlouhodobě neudržovali, pokud ji vůbec vydali. Právě proto i sám Belfiore musel přejít ke konkurenci.

Used with permission from Microsoft.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Nyní už je evidentní, že radikální zlepšení nepřijde, nové přistroje s touto platformou se nepřipravují a už i lidé z Microsoftu připouští další nezdar v tomto odvětví. Zdá se že osud Windows Phone 8.1 neodvratně potká i Windows 10 Mobile – konec v důsledku smrtícího a nikdy nekončícího kruhu nedostatku aplikací z důvodu malého počtu uživatelů a malého počtu uživatelů z důvodu nedostatku aplikací. I tak však Microsoft chce ještě nějakou dobu v podpoře této platformy pokračovat, ale pouze ve formě oprav bugů a bezpečnostních záplat. Vývoj nových funkcí tak jde stranou.

Nová platforma připravovaná Microsoftem, Andromeda OS, by se už tomuto problému měla vyhnout. Díky většímu propojení s Windows 10 by mělo být možné využívat všechny stávající aplikace, které jsou dostupné ve Windows Store. V Redmondtu se evidentně řídí heslem „když to nevyjde napočtvrté, tak to vyjde napopáté“.

Zdroj: Phonearena, GSMArena, Joe Belfore, Microsoft

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15331