Palmserver.cz

Microsoft připravuje skládací tablet
Publikováno: Pátek, 27.10. 2017 - 12:00:00
Téma:


Pokud máte pocit, že už jste podobný titulek někdy viděli, pak to nejspíš není jen zdání. Kolem roku 2010 se živě spekulovalo o tabletu Courier. Ten sice nikdy nespatřil světlo světa, ale nyní myšlenku skládacího tabletu, do kterého bude možné psát stejně jako do sešitu, redmondští oživili.

Na zařízení je momentálně referováno jako na „Andromeda device“. V poslední době přitom slýcháme o chystaném Andromeda OS, který by měl nahradit stávající mobilní Windows. O náhodu pravděpodobně nejde, je celkem reálná šance, že tento tablet by mohl vyjít právě s novými Windows. Získal by tak kromě ohebnosti i softwarovou výhodu. Jeho OS by totiž byl kompatibilní s desktopovými Windows, pravděpodobně by se mu tak vyhnul klasický neduh mobilních zařízení s Windows – nedostatek aplikací.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pozadu nejspíše nebude ani výkonem. Zařízení by mělo disponovat jedním z nejnovějších Snapdragonů. Microsoft toto zařízení považuje za naprostou novinku, jejíž konkurence na trhu není. Někteří uživatelé by se však používáním tohoto zařízení mohli odklonit od klasických smartphonů. Ač ambicí přístroje není smartphone nahradit, bude s ním možné provádět základní telefonické úkony. Díky možnosti zařízení přeložit by navíc nemuselo být větší než některé dnešní smartphony.

Výhodou by mohlo být i přesnější ovládání díky elektronickému peru. Kolem toho by se mohlo točit více funkcí, zajímavá by mohla být i již zmiňovaná možnost do zařízení zapisovat jako do sešitu.

Myšlenka to není špatná, zařízení by si pravděpodobně svou cílovou skupinu našlo, ale ve finále bude úspěch či neúspěch záviset především na kvalitě implementace nových funkcí. V podstatě můžeme říct, že pokud to bude fungovat, pravděpodobně se to bude prodávat. Pokud jste však na skládací tablet zvědaví, budete muset být ještě trpěliví. Dříve než příští rok se rozhodně do obchodů nedostane.

Zdroj: GSMArena, Windows Central

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15340