Palmserver.cz

5 mobilních aplikací, ve kterých budete mít bitcoin v mobilu
Publikováno: Pondělí, 06.11. 2017 - 07:00:00
Téma: Android


Obliba bitcoinu jako alternativního platidla stoupá. Pokud se i vy chcete zařadit mezi příznivce této měny a přemýšlíte, jakou bitcoinovou peněženku si nainstalovat, podívejte se na pět osvědčených mobilních aplikací.

Co je bitcoin a jak ho získat

Bitcoin je digitální měna a platební systém, který nemá nic společného s běžnými měnami. Jeho klíčovými vlastnostmi jsou decentralizace (nevydává ho ani neřídí žádný ústřední orgán), uvolňování nových mincí řídí speciální software.

Jedná se o měnu, kterou lze odesílat a přijímat v jakémkoliv množství s kýmkoliv na světě. Tuto alternativní měnu představil v roce 2009 její autor, vystupující pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.

Bitcoiny lze získat nákupem, obchodováním nebo zdarma. Některé způsoby, jak získat bitcoin zdarma, najdete na bitcoin-info.cz

Bitcoiny, podobně jako další kryptoměny, jsou uchovávány v takzvané peněžence, která může mít různé podoby. Vždy se však skládají z veřejného klíče, sloužícího ke generování adres, na které vám chodí peníze, a z privátního, který umožňuje podpis transakcí a přístup k bitcoinům.

Chcete-li nosit své bitcoiny stále s sebou, stáhněte si některou z mobilních aplikací peněženek. Podívejte se na některé z nich.

 1. Bitcoin Farm

 2. Bicoin Farm je sada mobilních aplikací, umožňujících platit bitcoiny, přijímat, držet je a dokonce si i nějaké to satoshi (nejmenší měnová jednotka bitcoinu, 1 satoshi = 0.00000001 BTC) vydělat.

  Vaším úkolem bude každých třicet minut klikat na určité tlačítko. Pokaždé se vám zobrazí reklama, za kterou získáte satoshi. Výplatu dostanete nejbližší neděli po dosažení minimální částky 20. 000 satoshi.

 3. Mycellium

 4. Mycellium je nejoblíbenější mobilní peněženka. K její velké oblině přispěla i skutečnost, že podporuje hardwarové peněženky. Jedná se o peněženky, které plní funkci trezoru.

  Jejich výhodou je dokonalé zabezpečení vašich peněz, jejich privátní klíč totiž nikdy nepřijde do styku s internetem.. Další ochrana vašich peněz spočívá v jejím dokonalém zabezpečení, které se ještě nikomu nepodařilo prolomit.

  Jednou z nejznámějších hardwarový peněženek je česká peněženka TREZOR. Lze jí připojit pomocí USB do mobilu.

  Dalším důvodem obliby aplikace Myccelium je její jednoduchost. Mohou jí snadno ovládat i technicky méně zdatní jedinci. Nechybí ani aktuální přepočet na eura, dolary, v systému Android je dokonce nabídnut přepočet na české koruny.

  Nemalou výhodu představuje možnost volby transakčních poplatků. Bohužel pro systémy Android a iOS jsou některé funkce této aplikace omezeny.

  Aplikaci si můžete stáhnout zdarma pro Android, iOS, Apple.

 5. Copay (BitPay)

 6. Tato aplikace je svými funkcemi podobná aplikaci Myccelium. Na rozdíl od ní aplikace Copay (BitPay) nabízí pokročilé možnosti. Umožní vám vytvářet až šest sdílených peněženek a nastavení nutnosti ověření transakce ostatními uživateli. Podobně jako u aplikace Mycelium, i u této aplikace máte možnost volby transakčních poplatků.

  I tato aplikace podporuje hardwarovou peněženku. Nechybí ani zobrazení stavu peněz na ní a přepočet částky v korunách. Naopak chybí česká lokalizace, což je jediná nevýhoda této aplikace.

 7. Coinomi

 8. Aplikace Coinomi podporuje kromě bitcoinu i jiné kryptoměny. A nejen to. Aplikace dokonce funguje jako směnárna, ve které je možné samostatně převádět různé kryptoměny mezi sebou. Další výhodu představuje ruční nastavení velikosti transakčního poplatku a přepočítání kryptoměny na české koruny.

  Aplikace Coinomi je zatím k dispozici pouze pro systém Android. Časem bude tato aplikace k dispozici i pro systémy Apple a iOS.

 9. Bread

 10. Chcete co nejjednodušší aplikaci? Stáhněte si aplikaci Bread. Jednoduší aplikace už opravdu neexistuje. Veškeré funkce této aplikace spočívají pouze v možnosti přijmout bitcoiny, držet je a odeslat. Nic víc vám tato aplikace nenabídne. Ani možnost volby transakčních poplatků.

  Aplikaci Bread si můžete stáhnout zdarma pro Android, Apple i pro iOS.

Zdroj:bitcoin-info.cz mobilmania.cz play.google.com play.google.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15345