Palmserver.cz

9 novinek na Instagramu
Publikováno: Středa, 31.01. 2018 - 14:10:00
Téma: iPhone


Během ledna přibylo na Instagramu několik novinek, které usnadní uživatelům život. Jelikož se díky některým novinkám Instagram podobá Facebboku, nachází širší uplatnění i pro podnikání. Představme si jednotlivé novinky.

 1. Tlačítko pro regram

 2. Regram slangové slovo, používané uživateli Instagramu. Znamená situaci, kdy uživatel sdílí příspěvek někoho jiného. Na Instagramu šlo samozřejmě sdílet něčí příspěvky, nebylo však k tomu k dispozici speciální tlačítko. Zatímco dnes stačí kliknout na dané tlačítko a příspěvek je sdílen, ještě v loňském roce museli uživatelé Instagtamu použít ke sdílení aplikace třetích stran nebo uložit příspěvek do mobilu a potom ho zveřejnit. Není pochyb, že nové tlačítko pro regram usnadní uživatelům Instagramu život.

 3. Využití Příběhů ve službě Instagram Strories for business

 4. Pokud chcete používat Instagram pro podnikání, bez služby Instagram Stories for business se neobejdete. V letošním roce tato služba využívá příběhy, které osloví další uživatelé a tím i vaše potenciální klienty. S příběhy je totiž spojována reklama. Navíc je možné příběhy archivovat.

 5. Možnost sledovat hashtagy

 6. Dosud byli uživatelé nuceni pravidelně vyhledávat hashtagy, aby našly nový obsah, o který se zajímají. To se však změnilo. Nyní mohou pouze sledovat hashtag, aby obsah pravidelně doručovali. Vděčí za to nové možnosti vytvořit zdroj „hashtag“, kde se tento obsah zobrazí.

  Tato možnost zvyšuje pravděpodobnost, že se objevíte ve zdrojích více lidí. Přitom budete po celou dobu poskytovat obsah, o který mají zájem.

  To není všechno. Můžete navrhnout uživatelům, aby sledovali hashtag vaší značky. Uživatelé tak uvidí obsah vaší značky, kterou vytvořili jiní zákazníci, což bude mnohem přesvědčivější, než kdybyste jí doručili do svého zdroje. Značky mohou sledovat vlastní hashtag, což vám umožní sledovat trendy v oboru i v konkurenci.

 7. Zavedení Správce práv

 8. Další novinkou je zavedení funkce Správce práv na platformě. To ulehčuje majitelům autorských práv sledovat a chránit jejich obsah. Facebook již tuto funkci má a od letošního roku jí najdeme také na Instagramu. Pro používání této funkce je třeba nahrát videa do Knihovny. Instagram bude sledovat tato vaše videa a upozorní vás pokud je někdo použije jinde na internetu.

 9. Funkce Doporučených příspěvků

 10. Ještě v loňském roce viděli uživatelé Instagramu pouze příspěvky ve svých kanálech od ostatních uživatelů, které sledují. Změna přišla se zavedením funkce Doporučených příspěvků. Díky této funkci se může vám zobrazit také obsah, o kterém se Instagram domnívá, že se vám bude líbit i obsah, který se líbí vašim přátelům na Instagramu. Díky této funkci se stal Instagram podobny Facebooku.

 11. Schopnost remixovat fotografie

 12. Tato schopnost vám umožňuje odpovědět na obrázek vašich přátel. Obrázek můžete přidat i jako nálepku k vlastní fotografii. Rovněž lze měnit velikost fotografií, různě je skládat, přidávat k nim texty, kresby.

 13. Novinka v oblasti zasílání zpráv

 14. Novinka se týká funkce Direct, která má na starosti zasílání zpráv mezi uživateli. Díky novince v této funkci můžete ovlivnit, kolikrát se mohou vaše zprávy, videa zobrazovat.

 15. Zveřejňování galerii

 16. Zveřejňování několika fotografií či videí v jednom příspěvku – to je další možnost, kterou mohou uživatelé Instagramu využívat již letos. Rovněž lze odeslat galerií fotografií, což je několik fotografií, seskupených pod společnou tématikou nebo několik fotografií, které tvoří prezentaci události.

 17. Váš profil je současně vaší domovskou stránkou

 18. Od letošního roku je váš profil vaší domovskou stránkou. Vhodně zvolená úprava, barvy, obsah, případně i obrázky vašeho profilu jsou velice důležité, zvláště, pokud vám má Instagram posloužit i jako nástroj podnikání. Přivede vám totiž více uživatelů, kteří vás budou sledovat na Instagramu a tím i více vašich potenciálních zákazníků.

Zdroj:zive.cz zive.cz adespresso.com henextweb.com later.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15372