Palmserver.cz

Alexa umí posílat SMS zprávy
Publikováno: Neděle, 04.02. 2018 - 08:00:00
Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti


Inteligentní osobní asistent firmy Amazon Alexa umí již několik dní posílat SMS zprávy za pomoci hlasu svého uživatele. Nyní stačí požádat Alexu o zaslání zprávy jednomu z kontaktů a umělá inteligence pak sama určí, zda kontakt vlastní zařízení s technologií Echo, kdy použije tento systém, či zda pošle za pomoci mobilního telefonu SMS. Tu lze poslat i uživateli s Echem specifičtějším příkazem "send an SMS".

SMS jsou samozřejmě zpoplatněny podle běžného tarifu.

Zklamáním pro ty z nás, kteří si plánují Alexu pořídit, je to, že možnost posílat "klasické" textové zprávy je zpřístupněná zatím jen na území USA a společnost Amazon zatím nezveřejnila žádné informace o poskytnutí této služby zákazníkům v Evropské unii. Ani v USA zatím nelze Alexou uskutečnit tísňové volání na číslo 911 a rovněž nelze posílat MMS a hromadné zprávy.

Dalším omezením je také to, že i ve Spojených státech zatím danou vlastnost využijí jen uživatelé Androidu v5.0 a výše. Propojení Alexy a telefonu se pak uskuteční pomocí Alexa mobilní aplikace. Podpora iOS v této chvíli také není v plánu, protože Apple momentálně neposkytuje rozhraní API (Application Programming Interface) pro textové zprávy třetím stranám. Zdá se, že vlastníci iPhonu si budou muset pořídit HomePod, kde se o SMS stará Siri.

Rozšíření podpory ostatních zařízení do dalších regionů vypadá daleko optimističtěji, takže doufejme, že se brzo dočkáme i u nás.

Zdroj:The Verge, Amazon

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15376