Palmserver.cz

Amazon chystá pro své zaměstnance chytré náramky
Publikováno: Sobota, 10.02. 2018 - 09:00:00
Téma: Krátké zprávy


Rychlost, přesnost a maximální efektivita – to jsou cíle Amazonu, největšího internetového obchodu na světě. Svědčí o tom i skutečnost, že si společnost Amazon nechala patentovat chytrý náramek, který má sledovat práci jejích zaměstnanců. Patent byl schválen dne 30. 1 2018.

Jak bude fungovat chytrý náramek

Chytrý náramek bude sledovat doslova každý pohyb zaměstnance. Díky němu bude mít zaměstnavatel efektivitu každého ze svých zaměstnanců doslova jako na dlani. Náramek sleduje nejen, kde se zaměstnanec v daný okamžik nachází. Sleduje doslova každý pohyb jeho ruky.

Chytrý náramek sleduje, jak zaměstnanec manipuluje s jednotlivým zbožím, jak ho například vytahuje z regálu. Pokud si vzal špatnou položku, přístroj ho vibracemi či jemným úderem okamžitě upozorní na chybu. Jemný úder ho může upozornit i na to, že zrovna v daný okamžik nepracuje.

Vibrace mu rovněž mohou pomoci rychleji najít správné zboží, upozornit ho, že se nachází ve správné části skladu, kde je umístěno požadované zboží. Je samozřejmostí, že vibrace mohou být různě intenzivní.

Vzájemnou komunikaci s chytrými náramky Amazon obstarávají ultrazvuková zařízení, vhodně rozmístěná po celém pracovišti.

Kritikům připomíná práce chytrých náramků cvičení Pavlovových podmíněných reflexů na psech. Pravdou je, že chytré náramky zaměstnance dokonale „vycvičí“.

Chytré náramky mají nahradit scannery

Amazon se snaží neustále zkracovat dobu mezi okamžikem, kdy zákazník klikne na objednávku a kdy dostane zboží do ruky. Podle společnosti Amazon mají chytré náramky nahradit scanery. Tím, že je budou zaměstnanci nosit na ruce, jim uvolní ruce. Rovněž odpadne neustálé sledování obrazovky. Obojí má zvýšit rychlost jejich práce. Je pravdou, že zaměstnanci Amazonu používají scanery, které monitorují jejich práci, chytré náramky však dokáží sledovat pohyby každého ze zaměstnanců ještě lépe.

Díky chytrým náramkům budou zaměstnanci po celou směnu pod dohledem bdělého zraku umělé inteligence, která bude neustále sledovat každý jejich pohyb a analyzovat jejich efektivitu. Bohužel je tyto náramky připraví o poslední zbytky soukromí.

Chytré náramky budou používány do doby, než zaměstnance zcela nahradí roboti. Očekává se, že se chytrými náramky od Amazonu budou inspirovat i jiné velké nadnárodní korporace.

Zdroj:novinky.c w4t.cz connect.zive.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15384