Palmserver.cz

Uživatelská data potřebují lépe chránit, říká Tim Cook.
Publikováno: Neděle, 25.03. 2018 - 04:00:00
Téma: Apple


Výkonný ředitel společnosti Apple Tim Cook se na Čínském vývojářském fóru takto vyjádřil v souvislosti se zneužitím osobních dat uživatelů Facebooku společností Cambridge Analytica. V této kauze byla data padesáti milionů uživatelů bez jejich vědomí použita ke zjištění konkrétních aspektů jejich osobnosti včetně politických preferencí.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Podle Cooka by byla potřeba nová vhodná regulace, která by obdobným případům dokázala zamezit. Společnost Apple si dle jeho slov již roky dělá starosti se současnou situací, kdy lidé dávají společnostem k dispozici svá osobní data, aniž by plně rozuměli, jak s nimi bude nakládáno. Podle něj je problém především v tom, že tato data mohou být použita pro sestavení psychologických profilů.

„Nikdo by neměl mít možnost o vás zjistit, jaké weby jste v posledních letech prošli, jaké lidi máte v kontaktech, jaké lidi mají oni v kontaktech, co máte rádi, co neradi a také každý intimní detail vašeho života.“

Cook se také vyjádřil ohledně možnosti zavedení cel na výrobky dovezené do USA z Číny. Podle něj prosperují státy zejména z otevřeného trhu a případné clo by mohlo zdražit smartphony vyráběné v Číně. Tam si vyrábí mimo jiné i iPhony.

Zdroj: Phonearena

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15408