Palmserver.cz

IKEA přichází s aplikací, která v budoucnosti nahradí papírové návody
Publikováno: Úterý, 27.03. 2018 - 01:50:00
Téma: Krátké zprávy


Složit nábytek podle návodu a naplánovat jeho umístění v interiéru vyžaduje notnou dávku prostorové představivosti. Ne každý jedinec je však touto schopností obdařen. Společnost IKEA přichází těmto lidem na pomoc prostřednictvím své nové aplikace Aseemble AR.

Assemble AR není aplikace IKEA Place

Aplikace Assemble AR umí více než pouze naplánovat rozmístění nábytku ve vašem interiéru. Touto schopností vládne také aplikace IKEA Place, která pomocí rozšířené reality umožňuje uživatelům vyzkoušet si rozmístění nábytku v interiéru. Tato aplikace byla dostupná pouze pro systém iOS, novinkou je její zpřístupnění i pro operační systém Android.

Verze aplikace IKEA Place pro systém Android příjemně překvapí uživatele svou schopností umístit kterýkoliv produkt z katalogu IKEA do vašeho interiéru. Stačí pouze namířit fotoaparát svého mobilu na požadovanou položku v katalogu a aplikace ho okamžitě zobrazí ve vašem interiéru.

Co umí aplikace Aseemble AR

Aplikace Aseemble AR na rozdíl od aplikace IKEA Place nemá plnit pouze funkci bytového architekta. Jejím úkolem je také pomoci zákazníkům, kteří si koupili ve společnosti IKEA nábytek, s jeho sestavováním. Aplikace Aseemble AR je sice zatím pouze ve formě konceptu, v blízké budoucnosti se však stane realitou a běžnou pomůckou mnoha zákazníků IKEA.

Autorem aplikace je digitální návrhář Adam Pickard, který ukazuje ve videu její použití při sestavování nábytku. Jedná se o interaktivní manuál, který se ukotví k podlaze, díky němuž ho lze obcházet a prohlížet si ho ze všech stran a úhlů. A nejen to. Stačí podržet mobilní telefon nad jednotlivými součástkami a instrukce se zobrazí přímo v místě kam patří. Tuto aplikaci ocení zejména jedinci, kterým chybí prostorová představivost, potřebná pro sestavení nábytku podle běžného papírového návodu.

Jak pracuje tato nová aplikace, můžete vidět zde zive.cz

Předpokládá se, že se touto aplikací budou inspirovat i další společnosti a klasické papírové návody budou postupně ustupovat digitálním návodům, podobným, jako je aplikace Assemble AR.

Zdroj:mobilmania.cz zive.cz mobilmania.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15410