Palmserver.cz

Jak prodloužit výdrž baterie na Galaxy S9 a S9+
Publikováno: Středa, 28.03. 2018 - 13:00:00
Téma:


Pokud jde o životnost baterie na nových modelech Galaxy S9 a S9+, Samsung se rozhodně nemá čím chlubit. Mají totiž stejnou kapacitu jako jejich předchůdci a znovu by se nacházely někde uprostřed, pokud bychom srovnali vytrvalost jiných telefonů vlajkové lodi s displejem, který má QuadHD rozlišení.
Předpokládá se, že výchozí rozlišení obrazovky je FullHD+, nicméně jsou zde stále čtyři miliony pixelů, které musí pracovat, na rozdíl od předešlých dvou milionů. Tento faktor životnosti baterie na nových modelech rozhodně nepomáhá. Samsung tvrdí, že S9 má při brouzdání na internetu nebo při přehrávání videí naprosto stejnou životnost, jako jeho předchůdce S8, tj. nevýraznou.


Telefony také nabízejí bezdrátové nabíjení, což je pomalejší než nabíjení pomocí kablu. Galaxy S9 a S9+ mohou být plně nabité přibližně za hodinu a půl, pokud se nabíjí standardní nabíječkou, což je docela šikovné a užitečné.Existuje však několik metod, díky kterým můžete podpořit životnost baterie, pokud jdete například na víkend pod stan. Co tedy můžete udělat?


Vypněte AOD


Opravdu, tento bod by měl být na vrcholku vašeho seznamu. Nový displej Always-on na zařízeních S9 a S9+ je sice moc hezká inovace, je to však velký žrout baterie.


Zkoumání tohoto faktu ukazuje, že pokud bude AOD zapnuté, bude vám to brát 1 % baterie za hodinu, což znamená, že i když nebudete nic s vaším telefonem dělat, bude to, jako byste promrhali 1-2 hodiny zapnutého displeje. Přejděte tedy do nabídky Nastavení > Zámek obrazovky > Zabezpečení nebo si do vyhledávacího panelu nastavení zadejte AOD a vypněte jej.Zapněte si medium power saving mode


Tato rada je velmi přínosná. Vypne se tam Always-on displej, sníží se rychlost zpracování (ale ne do takového rozsahu, že byste si toho všimli při každodenních interakcích).


Jak na to? Jednoduše zadejte do vyhledávače v nastavení "baterie" a nastavte si úsporný režim na úroveň MID.


Jak zůstat naživu? Používejte pouze chat aplikace


Po displeji a procesoru v průběhu hraní her jsou nejvíce náročné... aplikace. Ano, přestože si možná myslíte, že změna rozlišení displeje nebo volba tmavších motivů (od té doby, co máme OLED displeje) něčemu pomůže, ale nedá se to absolutně srovnávat s neustále se zobrazujícími upozorněními, které telefon udržují stále živý a pracující.


Naštěstí se však Android Oreo zlepšil ve správě aplikací v pozadí, a společnost Samsung také poskytuje režimy šetřící energii, které vypínají nežádoucí aplikace. Nevýhodou je, že pokud jsou tyto režimy příliš přísné, může telefon přestat oznamovat nová upozornění, což je špatné hlavně v oblasti aplikací pro chat.


Přejděte do Nastavení » Údržba zařízení » Baterie (ikona) » Nemonitorované aplikace a vyberte ty, které při zapnutí úsporného režimu budou stále pracovat. Doporučujeme vybrat především chatovací aplikace, jako jsou Messenger, Gmail, WhatsApp, Viber a zkrátka jakékoliv aplikace, které potřebujete 100% funkční.


Na panelu v nastavení zadejte "Oznámení" a vypněte aplikace, u kterých oznámení nechcete nebo nutně nepotřebujete.Nepoužívejte Chrome


Zkuste se podívat na aplikace, které spotřebují nejvíce energie na vašem zařízení. Pokud jste právě strávili hodinu hraním nebo třeba pronásledováním Pokémonů, je dost pravděpodobné, že největším spotřebitelem baterie je Chrome. Ty nesčetné záložky, které máte otevřené se všemi skripty a médii, které se na nich nachází, rozhodně výdrži neprospívají. Samsung má vynikající vestavěný prohlížeč, který je nejen o něco rychlejší než Chrome, ale také obsahuje spoustu doplňků.


Nejnovější verze internetového prohlížeče na platformách S9 a S9+ chrání telefon před nežádoucími stránkami (upozorní uživatele při návštěvě webů, které se snaží ukrást informace nebo nainstalovat malware).


Používejte Facebook/Messenger Lite


Psaní statusů, posílání zpráv a likování není nikdy dost. Možná jste slyšely příběhy obrovské spotřebě energie těchto dvou aplikací (Facebooku a Messengeru). Ačkoliv Facebook říká, že se aplikace zlepšují, stále častěji se začínáme setkávat s "Lite" verzemi.


Pokud však toužíte po plném zážitku z Facebooku, můžete ho jednoduše otevřít na kartě prohlížeče a stále to bude výhodnější než používání Facebook aplikace.V tomto článku jsme zmínili pro nás nejužitečnější rady a tipy, jak zvýšit životnost baterie na zařízeních Galaxy S9 a S9+, aniž byste pro to museli cokoliv obětovat. Znáte ještě nějaké možnosti prodloužení životnosti baterie?


Zdroj:


Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15411