Palmserver.cz

Poznejte tajemství Bradavic ve hře Harry Potter: Hogwarts Mystery
Publikováno: Čtvrtek, 26.04. 2018 - 06:00:00
Téma: Android


Po více než patnácti hrách pro PC a různé herní konzole vychází hra s tématikou světa Harryho Pottera i pro Android a iOS a nebere si žádné servítky. Zatímco její starší "sestřičky" se zaměřují pouze na jeden či jen několik školních let v proslulé Škole čar a kouzel v Bradavicích, zde můžete absolvovat celé studium!

A nebude to studium ledajaké

V propracovaném systému tvorby postavy si můžete vytvořit postavu padnoucí vám na míru a pojmenovat ji podle svého gusta. S vaší novickou či novicem se pak vrhnete do velmi živě působícího, silně příběhového průchodu studiem. Hra je zasazena do osmdesátých let, sedm let před tím, než v Bradavicích začal studovat Chlapec který žil - Harry Potter. Průvodci studiem vám budou profesoři a další postavy, které později potkal i on sám. Budete mít ale svou vlastní řadu problémů. Na vaše studium bude vrhat stín osobnost vašeho bratra, nadaného adepta magie, který však byl Bradavice nucen z nejasných důvodů opustit.

Hratelnost je jednoduchá a zvládnou ji i ti nejmenší. Hra se ovládá většinou prostým přejetím přes obrazovku, někdy je potřeba dodržet jednoduchý tvar pohybu. Na každou akci herní postava vydá určitou energii, která se postupem času dobíjí. Hráč tak někdy musí čekat například do dalšího (reálného, ne herního) dne, než může postoupit dál.

Vše slouží skvěle vyprávěnému příběhu, kde vaše rozhodnutí mají zásadní vliv na větvící se příběh, a také na mobilní poměry reálně působícímu prostoru virtuálních Bradavic. Hra by se tak měla líbit i odrostlejším hráčům a snad se podaří záměr autorů, kteří chtějí, abyste se cítili, jako když máte Bradavice v kapse.

To nejlepší na konec: hra je free to play a vyšla včera (25. dubna), nic tedy nebrání tomu, abyste si ji zkusili i vy.

Zdroj:Oficiální stránky hry, VG 24/7

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15419