Palmserver.cz

Messenger Kids zavádí ''spací režim''
Publikováno: Pondělí, 30.04. 2018 - 10:24:53
Téma:


Verze Messengeru určená pro děti umožní rodičům zvýšenou kontrolu, tentokráte díky tzv. "spacímu režimu".

Facebooku se v poslední době roztrhl s různými verzemi jeho komunikátoru Messenger pytel.
Prapůvodně jsme měli k dispozici pouze standardní verzi, která se nazývala zcela výstižně - Messenger. Po delší době byla uvolněna tzv. Lite verze, která byla původně dostupná pouze pro rozvíjející-se země, především na africkém kontinentu. Tato edice Messengeru se vyznačuje svou malou velikostí (necelých 10 Mb, což je oproti normálnímu klientu značný rozdíl), šetrným zacházením s daty, větší svižností a především kompatibilitou i s tak archaickými systémy, jakým je například Android 2.3 Gingerbread.

Facebooku však dva klienti pro jeho komunikační platformu nestačili, a tak v prosinci minulého roku uvedl na americkém trhu nový Messenger Kids.
Spolu s jeho uvedením se na něj snesla vlna kritiky. Mnoha lidem se totiž nelíbilo, že Facebook nyní oficiálně cílí i na tuto věkovou kategorii (pozn. red. Facebook mohou používat osoby starší 13ti let, poslední dobou se však spekuluje o zvýšení této hranice). Facebook se brání tím, že aplikace plně splňuje zásady COPPA (Children´s Online Privacy And Protection Act), přičemž nejsou v aplikaci žádné reklamy a jejím prostřednictvím neshromažďuje o dětech infromace k reklamním účelům.

Zatím jsem tu Messenger Kids dá se říci hanil, takže nyní bych rád objektivně objasnil, čím tato aplikace vlastně je.
Samo o sobě je cílená na děti od 6ti do 12ti let. Je možné ji používat bez registrace na Facebooku, přičemž je možné komunikovat jak s lidmi pouze v rámci Messenger Kids, tak v rámci celého Messengeru.
Spíš než děti však tato aplikace nadchne jejich rodiče, kterým umožňuje zvýšenou kontrolu nad tím, co jejich potomci na sociální síti provádí. Pomocí speciálního ovládacího panelu mohou nahlížet do seznamu kontaktů, se kterými si dítě píše a také nastavovat, jak se má aplikace chovat.

Novinkou, kterou Facebook v blízké době zahrne do Messengeru Kids má být "spací režim", případně "režim spánku", chcete-li. Díky této funkci mohou rodiče nastavit období aktivního používání aplikace Kids. Lze ji tedy takříkajíc deaktivovat například na noc, školní výlet, nebo třeba když má dítě zaracha.
Při aktivovaném "spacím režimu" nezasílá aplikace žádné notifikace a stejně tak není možné přijímat, ani odesílat zprávy. Při pokus o spuštění aplikace je dítěti oznámeno, že je aplikace v tomto režimu a ať ji zkusí spustit později.

Na jednu stranu se jedná o aplikaci, která zlepšuje dohled rodičů nad svými dětmi ve vlnách internetu, na druhou stranu se jedná o aplikaci, která do područí Facebooku podmaňuje ještě mladší osoby, než tomu bylo donedávna.
Jedny tedy potěší, a druhé naopak zklame fakt, že tato aplikace není na území České republiky dostupná. Tedy alespoň prozatím.
Vzpomeňme si na Messenger Lite, který byl původně dostupný pouze v rozvojových zemích a nyní jej můžeme používat i my.

Zdroje:


Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15425