Palmserver.cz

Chvíle, kdy budou mít produkty firmy Huawei vlastní OS, je možná téměř za dveřmi
Publikováno: Pondělí, 30.04. 2018 - 20:00:00
Téma:


Tedy ne oficiálně. Nedávno v Pekingu prohlásil Zhao Ming, vysoce postavený činitel mobilní odnože Huawei, že firma by to sice určitě dokázala, ale že to není nutné, protože spolupráce s Google kvete a není důvod nepoužívat dál Android. Zákulisní zdroje a politicko-ekonomický vývoj napovídají cosi jiného.

Firma Huawei je již od roku 2012 vyšetřovaná americkým kongresem pro korupci a pro nejasné napojení na čínskou vládu. Negativní výsledky tohoto šetření by téměř jistě zmrazily vztahy s Googlem. Už před šesti lety se šeptalo, že Huawei se připravuje na "worst case scenario", tedy na nejhorší možnost, kterou by samozřejmě představovala ztráta možnosti používat Android. Zřejmě již někdy od té doby byla čínská firma připravená nasadit v případě nouze náhradu vlastní výroby. Zatím ale k žádnému dramatickému zvratu vztahů nedošlo a nedošlo ani k žádným senzačním změnám.

Nyní se ale možná přece jen stanou skutečností. Varovným znamením je obnovení obchodního embarga, které vláda Spojených států uvalila na rovněž čínskou ZTE. Dramatické scénáře se tak mohou týkat i dosud nepostižené firmy Huawei. Ta je, zdá se, připravena a také je zřejmě schopná vyrábět vlastní čipy, kdyby se musela vzdát čipů vyráběných americkým Qualcommem a tchaiwanským MediaTekem. Určité komponenty by ale musela stále dovážet.

Bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvine, protože Android a iOS nyní tvoří 99% všech operačních systémů v mobilních telefonech a "vzpoura" Huawei by mohla celou situací zamíchat, protože její mobilní telefony jsou velmi úspěšné v její vlasti a ve světě si také špatně nevedou.

Zdroj:Engadget.com,

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15427