Palmserver.cz

Nintendo chce pokračovat ve vývoji mobilních her
Publikováno: Pátek, 04.05. 2018 - 05:00:00
Téma: Android


Japonská společnost Nintendo je známa především díky svým videoherním konzolím, tou poslední je Nintendo Switch z loňského roku. Kromě vývoje samotných konzolí v Nintendu pracují i na hrách, které pro ně vydávají, a to zpravidla exkluzivně. To se však v posledních letech mění.

Velké mediální pozornosti i v mainstreamových médiích se dostalo především titulu Pokémon Go, jednomu z prvních mobilních počinů Nintenda. Nebyl však jediným. Hodnota mobilní divize Nintenda v součtu činí 39,3 miliardy jenů (7,6 miliardy korun) a podle budoucího prezidenta Nintenda by společnost tuto částku ráda zvýšila až na 100 miliard jenů (19,5 miliardy korun).

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

To může být obtížné zejména proto, že to hlavní si Nintendo stále schovává pro své konzole a mobilní hry slouží do jisté míry jen jako lákadlo na nové potenciální zájemce i Switch, případně konzole 3DS nebo 2DS. Furakawa v rozhovoru pro japonský Nikkei vysvětluje, jak by se to Nintendu mohlo podařit. Smartphony jsou specifickou platformou, která má svá úskalí a své výhody. Mezi těmito dvěma ledovci se podařilo skvěle proplout právě zmiňovanému titulu Pokémon Go. Jeho úspěch by nyní Nintendo rádo zopakovalo. Díky svým zkušenostem na poli videoher k tomu bezpochyby tamní vývojáři potenciál mají.

Zdroj: Phonearena

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15431