Palmserver.cz

Evoluce série G společnosti LG
Publikováno: Sobota, 05.05. 2018 - 13:00:00
Téma:


Nový LG G7 ThinQ je nejen nejvyspělejším telefonem a prvním LG telefonem s výřezem, je to i sedmý telefon jedné z nejúspěšnějších sérií vlajkových telefonů, které se datují od roku 2012.

Dnes se podíváme zpět do historie LG G série, počínaje LG Optimusem z roku 2012 a dále každým dalším modelem, který byl vydán do roku 2018 (včetně). Na této cestě uvidíme, jak společnost LG vyvinula vlastní představu o vlajkovém telefonu, přeskočila z extravagantních nápadů, jako je modulární G5, až po přijetí jedinečného širokoúhlého sekundárního fotoaparátu a mnoho dalšího. Neztrácejme čas a pojďme se na to rovnou vrhnout.


LG Optimus G (2012)



LG Optimus G nebyl první špičkový telefon, který se společnost LG pokoušela vyrobit - předtím to byli LG Optimus 2X a LG Optimus 4X - každopádně je to ten model, který spustil řadu LG G a byl to vlastně jeden z prvních telefonů, jenž obsahoval čtyřjádrový procesor a připojení 4G LTE.

Výkonný procesor tohoto modelu byl rozhodně jeho vrcholem a nejsilnějším bodem. Naopak jsme zjistili, že telefon nevynikal ve výkonu fotoaparátu. Nicméně LG Optimus G položil pevný základ budoucí řady G, přičemž jeho největší hit přišel příští rok.

LG G2 (2013)



Když se zamyslíme nad tím, který telefon série LG G byl nejúspěšnější, je LG G2 jedním z hlavních favoritů.

Zatímco to byl stále plastový telefon jako většina ostatních telefonů Android v té době, LG G2 představoval 5.2- palcový displej s velmi tenkými rámečky, což je jedna z nejpůsobivějších vlastností telefonu. Kdybyste si ho dnes vzali, uviděli byste, že vypadá téměř stejně trendy, jako některé telefony z roku 2018.

LG G2 také vytvořil některé zásady řady LG G: byl prvním telefonem, který měl na zadní straně fyzická tlačítka, která umožňovala téměř bezrámečkovou přední stranu. LG také podporoval různá gesta obrazovky, jako je funkce Knock On, která uživatelům umožňovala dvakrát zaklepat na uzamčenou obrazovku, aby se probudila, a při jeho používání dvakrát poklepat, aby se uzamčela. Tato funkce se poprvé objevila právě na LG G2, nicméně byla ihned rozšířena a dnes je vnímána jako standard ve světě Android.

LG G2 také vynikal skvělým fotoaparátem a byl jedním z prvních telefonů, které podporují nahrávání s vysokým kmitočtem a schopností nahrávat 1080p60 videa, které vypadaly velmi hladce. Celkově to byl pravděpodobně nejlépe hodnocený LG telefon.

LG G3 (2014)



LG G3 to měl hodně těžké po úspěšném LG G2.

Byl prvním telefonem s opravdu velkou obrazovkou: 5.5- palcový displej byl v té době považován za obří, ale to, co bylo zajímavější na této obrazovce bylo, že se jednalo o jednu z prvních na světě, která má rozlišení Quad HD 1440x2560 pixelů s impozantní ostrostí. Tento skok byl však zkažen tím, že LG přidal umělý oversharpening efekt, tudíž celkový vzhled obrazovky nebyl tak revoluční. Kromě toho má LG G3 slabou baterii, která vydrží sotva jeden den, na což si mnoho uživatelů stěžovalo.

všechny tyto nedostatky poškodily dojem z vynikajícího LG G2, nicméně společnost LG se nevzdala a pokračovala s dalším telefonem v G sérii.

LG G4 (2015)



LG G4 bylo zařízení, které někteří lidé zcela milovali a jiným se absolutně nelíbilo. Důvodem bylo, že LG pro tento model poprvé použil kožený zadní kryt. Ve skutečnosti byl však tento zadní kryt snadno vyjímatelný a vy jste tak měli možnost dostat telefon s plastovým krytem, ale byla to právě ta kůže, která dělala LG G4 opravdu výjimečným. Na rozdíl od kovových nebo plastových krytů poskytoval teplý pocit a líbil se mnoha lidem.

LG G4 také měl opravdu působivý fotoaparát, který jste mohli rychle zapnout s dvojitým stiskem tlačítka pro snižování hlasitosti.

Telefon také zůstal v té době jedním z mála telefonů s vyměnitelnou baterií a podporou microSD karty, nicméně LG G4 stále neměl dostatečně velkou kapacitu baterie, což byl velký nedostatek.

LG G5 (2016)



Po LG G4 v roce 2016 se LG radikálně otočil k něčemu zcela odlišnému: LG G5 odstranil kožená záda a objal ho nový kovový design s odvážnou myšlenkou modularity.

Společnost LG si představila svět vybavitelného příslušenství, které by se dalo připojit k zadní části telefonu: věci jako vyjímatelná baterie, zvukový DAC s vysokým rozlišením a mnoho dalšího. Tato myšlenka však byla krátkodobá a nebyla zákazníky dobře přijata.

Tento radikální redesign - LG G5 - byl opět představen s velmi malou kapacitou baterie, tudíž telefon vydržel pouze necelý den - problém, který LG zřejmě přenášel z generace na generaci.

Co se však LG povedlo, byla instalace duálního fotoaparátu: kromě primární kamery představil LG také super širokoúhlý fotoaparát. Jedná se o fotoaparát pro záběry na krajinu, architekturu nebo na vlogování.

LG G6 (2017)



LG G6 byl kompletně přebudován a bez modularity. Byl více tradiční, zralejší a méně radikální.

Udržel si duální fotoaparát a přijal modernější sklo a kovový design se zaměřením na trvanlivost, nicméně podivně spěchal na trh s loňským čipem Snapdragon 821, než aby čekal na novější a mnohem výkonnější Snapdragon 835. To se opět ukázalo jako nevýhodné. Snapdragon 835 poskytoval mnohem lepší životnost baterie a model LG G6 tak z tohoto pokroku nemohl těžit.

Model LG G6 také vylepšil sekundární širokoúhlý fotoaparát pro menší zkreslení.

LG G7 ThinQ (2018)



LG G7 ThinQ - znovuzrození LG G série.

Ve snaze přiblížit se ostatním výrobkům, jako jsou ledničky a pračky, společnost LG přijala označení ThinQ pro nový model LG G7. Má vroubkovaný design, větší a vyšší displej a oficiálně potvrzuje, že jejím cílem je držet se v sérii G LCD displeje a současně udržovat dražší OLED displeje pro řadu V.

LG G7 ThinQ soustředí pozornost na umělou inteligenci ve svém fotoaparátu a na vylepšenou kvalitu zvuku.


Zdroj:







Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15432