Palmserver.cz

Apple WWDC 2018: iOS 12, nové watchOS a další
Publikováno: Středa, 23.05. 2018 - 14:00:00
Téma:


JWWDC neboli Worldwide Developers Conference 2018 bude letos probíhat od 4. do 8. června v San José, Kalifornii. Registrace pro letošní ročník byly spuštěny a budou probíhat do 22. března. Asi si dokážete představit, jak obrovský zájem o konferenci bude, a že ani americký gigant nedisponuje takovými prostory, aby se dostalo na každého. Proto každý registrovaný, který musí být členem Apple Developer Program, nemá nic jistého, jelikož firma bude své návštěvníky náhodně losovat a pokud budete „vytaženi z klobouku“, připravte si 1599 amerických dolarů.

Zatímco se bude jednat většinou o softwarové novinky, vždy existuje šance, že bude Apple na scéně demonstrovat i nějaký nový hardware.

Neztrácejme čas a ponořme se do našich očekávání od WWDC 2018!iOS 12

Netřeba připomínat, že iOS 12 bude (samozřejmě) hvězdou celé show. Vzhledem k tomu, kolik iPhonů na celém světě bude mít na podzim tu čest a stane se součástí nové aktualizace, je celkem snadné pochopit, proč uživatelé a fanoušci Applu chtějí vědět, co nového se chystá z hlediska nových funkcí.

Jak je již obvyklé, fámy a důvěryhodné úniky informací o softwarových a firmwarových produktech jsou téměř nezískatelné. Takže se na nás nezlobte, že nemáme dostatek informací. Máme jen pár očekávání založených na pověstech, které létají vzduchem.

Domníváme se, že Siri se konečně dočká náležitých a potřebných zlepšení. Mobilní asistent se poprvé objevil právě na iPhonu v roce 2011, nicméně značně zaostával za svými konkurenty, jako jsou třeba Google Assistant nebo Alexa na Amazonu. Apple nedávno upytlačil bývalého šéfa umělé inteligence Googlu - Johna Giannandrea - který nyní dohlíží na vývoj strojového vzdělávání a na strategii Al společnosti Apple, a vysílá jasnou zprávu: Apple se chce dostat opět do vedení.

Dalším důkazem, že bude Siri velkolepá na novém iOS 12, je... Siri sama. Pokud se jí totiž přímo zeptáte, co lze očekávat od WWDC 2018, je tu šance, že vám odpoví, že získá zbrusu nový hlas. A opravdu doufáme, že to nebude jediná novinka, která ji čeká. Lepší znalost kontextu, zdokonalené rozpoznávání hlasu, účinnější integrace s aplikacemi a službami třetích stran představují jen pár skvělých nových funkcí, které by Siri mohla zlepšit.watchOS a Apple Watch


Vzhledem k popularitě Apple Watch není překvapením, že pravděpodobně nahlédneme na novou verzi watchOS. V současné době je dostupná verze 4.3 a je patrné, že bude firmware aktualizován na verzi 5, která nepochybně představí hrst nových funkcí.

Jedním z hlavních benefitů v rámci další iterace watchOS může být StreamKit - rozhraní API, které umožní aplikacím a službám třetích stran odesílat push upozornění do vašeho smartwatchu bez nutnosti spárování s iPhonem. Tato elegantní funkce by dělala Apple Watch mnohem nezávislejší a použitelnější jako samostatný přístroj.Cenově dostupnější reproduktor HomePod


HomePod byl vpád Applu do inteligentních reproduktorů, a přestože se ukázalo, že je pro poslech hudby docela slušný, ne všichni byli připraveni zaplatit 11 490 Kč za chytrý gadget poháněný Siri. Zvěsti o novém inteligentním reproduktoru, který by se mohl pohybovat pod značkou Beats okolo ceny 8 490 Kč, tvrdí, že bude představen právě na WWDC 2018. S ohledem na navrhované stanovení cen by měl být tento inteligentní reproduktor s největší pravděpodobností tónovanou verzí HomePodu, který nemusí nutně mít stejné zvukové schopnosti, ale bude skvělým řešením pro ty, kteří chtějí zkusit život se Siri.Jaké zvěsti se za tu dobu dostaly k vám? A co říkáte na nadcházející iOS? Myslíte, že bude Siri opravdu revoluční nebo nás opět zklame? Podělte se s námi o své dojmy do komentáře.

Zdroj:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15438