Palmserver.cz

Cestujte časem pomocí virtuální reality a buďte svědky oživení Golema!
Publikováno: Středa, 30.05. 2018 - 06:00:00
Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti


Kdo by neznal Golema a jeho tvůrce rabbiho Löweho! Díky virtuální realitě můžeme o Golemovi nejen číst, můžeme být dokonce svědky jeho oživení. Stačí navštívit pražské hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopě a pomocí virtuální reality se přenést do 16. století, do doby císaře Rudolfa II. a rabbiho Löweho.

Projekt Golem VR

Virtuální realita není v současné době nic nového, zato projekt Golem VR ano. Jedná se o unikátní zážitkovou hru, která spojuje virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě. Pochází z dílny české společnosti t DIVR Labs, její vytvoření trvalo dvanácti vývojářům této společnosti rok. Projekt přišel na desítky milionů korun, výsledek však rozhodně stojí za to.

Kromě virtuální reality si můžete doslova ohmatat dobu, ve které se octnete. Nechybí ani vnímání tepla či chladného vzduchu. A nejen to. Klepete-li na dveře, skutečně na ně klepete. Pokud uvidíte před sebou zeď, na rozdíl od klasické virtuální reality do ní skutečně narazíte. Octnete-li se před mříží, skutečně jí cítíte, stejně jako cítíte v tajemné komnatě teplo hořících kamen, kolem nichž procházíte.

Děj hry se odehrává v suterénu pražského hračkářství Hamleys, na ploše 240 m2, kde vás bude snímat osmdesát kamer Optitrack. Hru může hrát jednotlivec i skupina, maximálně však čtyři hráči. Problém může nastat, pokud je hráč příliš malý, může totiž docházet k jemným zásekům ve hře, která je jinak zcela plynulá. To je důvod, proč by měl být hráč vysoký minimálně 130 cm.

Pokud chcete zažít Prahu císaře Rudolfa II. na vlastní kůži a být svědky oživení Golema, stačí jít do suterénu pražského hračkářství Hamleys, nasadit si na záda batoh s notebookem XMG a na hlavu brýle Oculus, které jsou vybaveny Leap Motion senzorem na sledování pohybů rukou. A potom už jen stačí vyrazit do Prahy 16. století.

Co vás čeká v zážitkové hře Golem VR?

Po stisknutí červeného tlačítka projdete portálem, připomínající sci-fi portál z Hvězdné brány a rázem se octnete v Praze 16. století. Stojíte před Karlovým mostem, ovívá vás větřík, kocháte se siluetou Pražského Hradu a nahlížíte do místní krčmy. To však trvá pouze chvilku. Je třeba pomoci místnímu obyvateli, kterému utečou slepice z ohrady, jinak totiž nemůžete pokračovat dál. Slepice na vás opravdu reagují, když je zaháníte do kurníku. Vděčný majitel slepic vám za odměnu otevře dveře a pustí vás dál, k objevování krás magické Prahy císaře Rudolfa II. a k plnění dalších úkolů. Hned na Karlově mostě vás čeká jeden z dalších úkolů, a to najít na domech a pilířích kolem Karlova mostu čtyři symboly v hebrejštině.

Na své cestě mimo jiné nahlédnete do krčmy, setkáte se s trhovci, nechybí ani poletující mouchy, navštívíte starý židovský hřbitov, místo posledního odpočinku Golemova tvůrce. Při tom plníte rozličné úkoly, například odkrýváte pohybem rukou tajné symboly na zdi, otevíráte speciálními tlačítky tajný vchod, luštíte různé rébusy. Během plnění úkolů si vyslechnete příběh o Golemovi. Vaše cesta končí v tajemné pracovně rabbiho Löweho, kde budete nejen svědky, nýbrž i jeho pomocníky při provozování magického rituálu, kterým oživí Golema.

Na této cestě nejste sami. Provází vás elektronický průvodce. Zážitkovou hru doplňují promluvy dalších postav a zvuky z okolí. Po 25 minutách se vracíte zpět do současnosti. Stojíte opět v suterénu pražského hračkářství Hamleys, sundáváte si veškerou výbavu a vyrážíte zpět do Prahy 21. století.

Malou ochutnávku, toho, co vás čeká v zážitkové hře Golem VR, můžete vidět zde

Zábava budoucnosti

Projekt Golem VR je ukázkou zábavy budoucnosti, propojení virtuální reality a pohybem ve skutečném světě. Není pochyb, že tato kombinace působí velice sugestivně. Není divu, že autor projektu, společnost DIVR Labs, nemá téměř žádnou konkurenci. Jedinou její konkurenci představuje americká společnost The VOID a australská společnost Zero Latency VR VR atrakce bylo dosud možné spatřit pouze v Londýně, Neě Yorku, Tokiu. Posledních pár týdnů máme VR atrakci i v Praze.

DIVR Labs je mladá společnost, která má slibnou budoucnost. Vzhledem k tomu, že se v Hamleys prodá 400 vstupenek denně, měla by se investice do zážitkové hry Golem VR zhruba do jednoho roku vrátit. Vývojáři této společnosti si uvědomují, že pokrok jde rychle kupředu. To je jeden z důvodů, proč chtějí Golema zdokonalovat. Kromě toho mají spoustu další práce. Poptávka po více smyslové zábavě v kombinaci s virtuální realitou roste nejen u nás, nýbrž na celém světě.

Golem VR je jednou z prvních vlaštovek zážitkových her, spojujících virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě. Můžeme se těšit, že se brzy objeví další zážitkové hry na tomto principu.

Zdroj:mobilmania.cz novinky.cz aplikacky.mediar.cz lupa.cz koule.cz tyinternety.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15442