Palmserver.cz

9 mobilních aplikací, které vám pomohou žít zdravě
Publikováno: Čtvrtek, 31.05. 2018 - 23:35:00
Téma: Android


Není pochyb, že kvalitu života do značné míry ovlivňujeme svým životním stylem. Zdravě žít nám mohou pomoci i některé mobilní aplikace. Podívejme se, jak nám mohou pomoci.


 1. Daily Workouts

 2. Rozhodli jste se cvičit a nemáte čas chodit do posilovny či fitness centra? Stáhněte si aplikaci Daily Workouts. Najdete v ní spoustu videí různých cvičení. V seznamu nechybí videa zaměřená na posilování jednotlivých partií, například břicha, nohou, hýždí. Aplikace obsahuje rovněž aerobik.

 3. NutriAtlas

 4. Nedílnou součástí zdravého životního stylu je zdravá strava. S výběrem vhodných potravin vám pomůže aplikace NutrAtlas. Je tvořená databází, v níž se nachází více něž 14 000 potravin, včetně jejich fotografií a informací o složení. Samozřejmostí jsou nutriční informace. V aplikaci najdete také sekci s „éčky“, tedy s přídatnými látkami. Dozvíte se, co daná přídatná látka znamená i to, zda škodí zdraví nebo ne.

 5. Lose IT!

 6. Další užitečnou aplikací je Lose IT! Aplikace vás vyzve k vyplnění výšky, věku, tělesné hmotnosti a dalších potřebných údajů. Díky těmto údajům vypočítá, kolik kalorií byste měli denně přijmout. To není vše. Do aplikace vyplňujete také, co jste snědli a jakou jste prováděli pohybovou aktivitu. Aplikace vám ukáže, zda máte doplnit energii nebo naopak pohyb.

 7. Nike Run

 8. Aplikace Nike Run by rozhodně neměla chybět ve smartphonech příznivců běhu. Pomocí akcelerometru a GPS změří vaši rychlost i čas při běhání. Rovněž zaznamená historii všech vašich výběhů, které dolní mapami a trasami. Aplikace vám tím ukazuje, zda se zlepšujete či nikoliv.

 9. Steplog

 10. Steplog je krokoměr ve vašem mobilním telefonu. Do aplikace zadáte, kolik kroků denně chcete udělat. Steplog spočítá, kolik kroků jste udělali a kolik energie jste přitom spálili.

 11. PumpUp

 12. Chcete zhubnout nebo jen chcete žít zdravě, uvědomujete si, že bez pohybu to nejde a nevíte, jakou pohybovou aktivitu si máte vybrat? Pomůže vám aplikace PumpUp. A nejen to. Tato aplikace se dokonce stane vaším osobním trenérem. Stačí zadat údaje a cíl a aplikace vám sama navrhne vhodné cvičení.

 13. WeightWar

 14. Rozhodli jste se zhubnout? Vyzkoušejte aplikaci WeightWar. Tato aplikace vám pomůže zhubnout tím, že bude denně zaznamenávat vaši tělesnou hmotnost. Rovněž vám zobrazí statistky vaší tělesné hmotnosti včetně grafů. Kromě tělesné hmotnosti můžete sledovat i svoje BMI a BMR (bazální metabolismus, tedy energii, kterou vaše tělo potřebuje pro zachování základních životních funkcí). Aplikace obsahuje také funkci kontrolního seznamu pro každodenní aktivity jako 'Cvičení' nebo 'Pití'. Při hubnutí je důležitý dostatek tekutin a samozřejmě i jejich správný výběr.

 15. VITAL BODY

 16. Další užitečnou aplikací je VITAL BODY: Aplikace je spojená s inteligentní osobní váhou ETA Vital. Díky tomuto spojení máte dokonalý přehled o svém těle. Nebude pro vás žádným tajemstvím váš metabolický věk (věk, který ukazuje, zda jste ve správné kondici vzhledem k vašemu kalendářnímu věku), kalorický příjem, BMI, ani složení vašeho těla (množství viscerálního tuku, tělesného tuku, vody svaloviny, kostní hmoty). Samozřejmostí je možnost nastavit si do chytré váhy své osobní cíle, například, kolik kilogramů chcete zhubnout nebo kolik svalové hmoty chcete přibrat.

  Používání aplikace je snadné. Stačí si ji stáhnout do svého smartphonu, propojit s chytrou váhou, nadefinovat pohlaví, věk, výšku, jméno a vaši požadovanou tělesnou hmotnost a potom si už jen pravidelně stoupat na váhu. Vše ostatní udělá váha i aplikace za vás. Váha vás sama zváží a přenese veškeré informace do aplikace. Nemusíte se dokonce starat ani o vypnutí váhy. Po zvážení se sama vypne a vynuluje.

  Aplikace obsahuje také užitečné funkce, jako je funkce sportovní režim, která vám připomíná, že je čas na pohybovou aktivitu a funkce kontrola kalorického příjmu, která vám zobrazí minimální množství energie, které je třeba tělu denně dodat.

  Aplikaci včetně chytré váhy mohou používat i členové vaší rodiny. Aplikace totiž obsahuje paměť až pro deset osob. Prokáže dobré služby všem, kterým je alespoň 10 let a těm, kterým je méně než 81 let. U ostatních lidí mohou totiž být výsledky zkreslené. Aplikace VITAL BODY pracuje v operačním systému Android 4. 4 a výše, v iPhone4S či iOS 8.0 a vyšší. Aplikaci je možné si zdarma stáhnout z Apple Store nebo Google Play.

 17. Víš, co kupuješ?

 18. Aplikace Víš, co kupuješ? je užitečným rádcem během nakupování. S touto aplikací už nemusíte pracně luštiti drobná písmenka na obalech, která informují o složení daného výrobku. Stačí pouze načíst čárový kód z výrobku a během chvilky se na displeji vašeho smartphonu objeví veškeré potřebné podrobnosti o jeho složení. Aplikace vám kromě složení daného výrobku zobrazí jeho nutriční hodnoty, informace o “éčkách”, alergenech, palmovém oleji a glukózo-fruktózovém sirupu. Nechybí ani barevné rozlišení “éček” podle jejich škodlivosti včetně doplňujících informací. Díky tomu na první pohled vidíte, zda je dané „éčko“ škodlivé nebo ne. Pokud vámi zvolený výrobek obsahuje některé ze škodlivých „éček“, aplikace vám sama nabídne seznam výrobků bez škodlivých „éček“.

  Výrobky si můžete také vyhledávat podle názvu. Rovněž oceníte možnost si stáhnout aplikaci zdarma, stačí pouze, aby váš smartphone pracoval v operačním systému Android 5.0 a vyšším. Jedinou nevýhodou je nutnost být během používání aplikace připojen k internetové síti. Data jsou totiž stahována z internetového zdroje.

Zdroj:play.google.com chcemejistzdrave.cz play.google.com .svetandroida.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15443