Palmserver.cz

Užitečné tipy a triky pro Google Play Store na Androidu
Datum: Pondělí, 02.12. 2019 - 00:00:00
Téma: Android


Google Play Store je velkým bonusem pro všechny vlastníky Android smartphonů, neboť vám poskytuje široký výběr všech možných aplikací. Abyste si využívání Google Play užili co nejvíc, podívejte se na některé užitečné tipy a triky, které vám pomohou ušetřit peníze, otestovat nové aplikace a mnohé další.

Nainstalujte aplikaci nedostupnou ve vašem státě

Pokud opravdu toužíte získat aplikaci, která není dostupná ve vašem státě, můžete tak učinit skrze použití VPN. VPN znamená „virtual private network“ (virtuální soukromá síť). Ta vám poskytne bezpečné internetové připojení skrze soukromou síť na jiném místě, než kde v současnosti jste. V podstatě to díky VPN službě vypadá, že využíváte internet z jiné lokace. Je důležité zvolit věrohodnou VPN. Jakmile jste si VPN stáhli, vyberte Play Store dané země, který chcete zpřístupnit ve VPN aplikaci, otevřete VPN a pak znovu otevřete aplikaci Play Store. Play Store by se měl automaticky otevřít na domovské stránce země, kterou jste zvolili, což vám umožní získat aplikaci, kterou chcete.

Kontrolujte své aplikace v Play Store

Google Play má oblast zvanou Moje aplikace & hry. Zde se můžete podívat na to, jaké aplikace jste si stáhli, jaké již byly na vašem smartphonu předtím a jaké aplikace potřebují aktualizovat. Zde rovněž můžete snadno aplikace spravovat a získat k nim přístup.

• Otevřete Google Play Store na svém Android smartphonu.

• Otevřete menu (tři horizontální linie v levém horním rohu vašeho displeje).

• Pod sekcí Aplikace & Hry najdete odkaz Moje aplikace & hry. Klikněte na něj.

• Nyní byste měli vidět seznam nainstalovaných aplikací.

Odsud můžete kliknout na tlačítko aktualizovat vše v pravém horním rohu displeje. Můžete sledovat, co jste si stáhli a spravovat tyto aplikace. Pokud přejdete do sekce Vše, můžete vidět, které aplikace byly na vašem smartphonu a co byste mohli ze smartphonu odstranit.

Umístěte rodičovský zámek na Google Play

Jestliže nechcete, aby si vaše dítě stahovalo nevhodné aplikace na Play Store, můžete nastavit rodičovskou kontrolu, která zabrání, aby došlo ke zneužití vašeho Android smartphonu. Nevhodný obsah může zahrnovat hry s přílišným množstvím násilím stejně jako aplikace, které by mohly děti navádět k prozrazování soukromých údajů či takové, které vyžadují jejich lokaci.

Umístit rodičovský zámek na Google Play Store je naštěstí snadné:

• Otevřete Play Store a následně otevřete menu.

• Běžte do nastavení.

• Klikněte na Rodičovské kontroly a zapněte je pomocí tlačítka "on". Smartphone vás následně vyzve k vytvoření rodičovského PIN kódu.

• Vytvořte kód a pak projděte seznam věcí, které můžete stáhnout na Play Store, a klikněte na ty, na něž chcete dát omezení.

Jakmile omezení nastavíte, vaše dítě bude muset zadat PIN kód pokaždé, když se pokusí stáhnout aplikaci, na niž jste omezení nastavili. Postupem času, jak bude dítě stárnout a stane se odpovědnějším, můžete pochopitelně pozměnit jeho pravomoci a zpřístupnit mu nový typ obsahu.

Dostaňte zpátky peníze na Google Play Store

Na Play Store můžete za své nákupy získat zpět peníze, pokud o to požádáte do dvou hodin po nákupu aplikace. Dvouhodinové okno by vám mělo poskytnout dost času na to zjistit, jestli vám daná aplikace vyhovuje nebo ne.

• Jakmile jste zakoupili aplikaci, na její Play Store stránce uvidíte možnosti Instalovat nebo Otevřít. V levé části by pak měla být možnost Vrátit peníze.

• Klikněte na toto tlačítko do dvou hodin od nákupu aplikace, abyste své peníze bez zbytečných průtahů a otázek dostali zpět.

Pokud zjistíte, že vaše dítě nakoupilo aplikaci bez vašeho povolení, vždycky můžete změnit jeho práva.

• Běžte do Play Store, klikněte na menu a na nastavení.

• Zapněte možnosti vyžadovat ověření pro nákupy.

• Pak zvolte možnost pro všechny nákupy na Google Play na tomto přístroji.

Omrkněte nezávislé aplikace

Oboje malí a velcí vývojáři jsou důležití pro Play Store. Ale ti velcí na sebe pochopitelně vztáhnou více pozornosti, proto je někdy těžké najít nezávislé aplikace. Za tímto účelem naštěstí existuje takzvaný Indie Corner v Google Play Store. Dostanete se k němu následovně:

• Otevřete webový prohlížeč na vašem Android smartphonu a hledejte Indie Corner.

• První výsledek vyhledávání by měla být možnost Discover Indie Corner od Google Play.

• Otevřete ji a prohlédněte si seznam her, na němž se zhruba každý měsíc objevují nové aplikace.

Zastavte automatické aktualizace

Google Play Store má sklon stahovat dostupné aktualizace pro vaše aplikaci i ve špatnou dobu. Pokud tomu chcete zabránit, jde to následovně:

• Běžte v Google Play Store do nastavení a klikněte na Aktualizovat aplikace.

• Zvolte možnost Neaktualizovat automaticky aplikace.

Prohlédněte si svou nákupní historii

Je velmi jednoduché kliknout a kupovat aplikace v Play Store, ale to také znamená, že můžete snadno ztratit přehled o tom, jaké aplikace již vlastníte. Můžete si nicméně otevřít nákupní historii v Play Store, a to poměrně rychle. Jak na to?

• Otevřete Play Store.

• Otevřete menu.

• Klikněte na Účet, potom Historie objednávek.

• Budete si moct prohlédnout celou historii objednávek/stahování vašeho účtu.

Stáhněte si aplikace prostřednictvím počítače

Je překvapivé, jak málo lidí zná tento trik. Ano, můžete si stáhnout aplikace na váš Android smartphone i prostřednictvím vašeho počítače. Vše, co musíte udělat, je přihlásit se do vašeho Google účtu a otevřít Google Play. Najděte kýženou aplikaci a klikněte na instalovat. Uvidíte rozevírací menu obsahující všechny vaše Android přístroje připojené k vašemu Google účtu.

Použít tuto metodu je obzvlášť užitečné, jestliže si chcete nainstalovat tu samou aplikaci na více přístrojů, nebo když jste si právě koupili nový smartphone. Obrazovka vašeho počítače je navíc větší, což vám umožňuje rychlejší prohlížení Google Play Store a nalezení té správné aplikace.

Zdroj článku je zde.







Tento článek najdete na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15839