Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6470
Komentářů: 1787

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Zamyšlení o Windows Phone 8

Sponzorované odkazy:


Od první prezentace WP8 uběhlo jen pár dní a všude jsou slyšet ohlasy o tom, jak Microsoft zase zklamal, napálil své uživatele apod. Dost lidí se už vyjádřilo i v tom smyslu, že s Windows Phone končí... ale proč to všechno?

Primárně se všem nelíbí pouze jedna věc, resp. nelíbí se jen stávajícím uživatelům WP, a to, že nepůjde provést upgrade z WP7 na WP8. Chápu, že to může vadit těm, co si právě koupili nový telefon, resp. max. jen Nokii Lumii 800 (Lumie 900 se teprve začala u nás oficiálně prodávat), protože mají pocit, že byli ochuzeni, ale o co vlastně? Indicií o tom, že nepůjde upgrade z WP7 na WP8 bylou za posledních několik měsíců spousty a datum oznámení novinek o WP8 byl také známý, takže proč nepočkali?

Předpokládám, že ti, kdo si koupili teď nový telefon s WP7 to udělali proto, že se jim prostředí WP7 líbí. Je to primárně telefon, takže volat, posílat SMSky, prohlížet internet, sledovat facebook a twitter a další půjde s tímto přístrojem stále stejně dobře. Nové WP8 přinesou jiné jádro, které bude společné s Windows8 (a konečně se zruší veškeré pozůstatky na Windows CE). Aktuálně je v Marketplace již přes 100 000 aplikací, takže si každý vybere ty, které potřebuje. Argument typu, že teď začnou přibývat konečně aplikace, které firmy nechtěly pro WP7 dělat, podle mého není správný. Firmy, které nechtěly své aplikace vyvíjet i pro WP7 to dělají hlavně z důvodu, že pro ně tato platforma není zajímavá, buď pro to, že jí nevěří a nebo pro malé zastoupení na trhu. Uvedením WP8 se pro ně v tomto směru moc nezmění, protože pořád bude záležet na tom, kolik procent lidí si tato zařízení zakoupí a teprve pak dokáže tato "masa" firmy přinutit, aby změnily svá rozhodnutí. Ale upřímně, toto nebude reálné hned po uvolnění WP8. Bude to trvat několik měsíců (nebo let?) než tato platforma získá větší pozici na trhu. Na druhou stranu tím, že se jedno jádro použije pro telefon, tablet a desktop, dává vývojářům větší možnosti při tvorbě aplikací a užitek z toho bude mít nakonec hlavně uživatel, který bude moci používat jednu aplikaci na všech zařízeních, i když s odlišným komfortem a možnostmi.

Z mého pohledu je WP8 krok správným směrem a vypadá to, že se Microsoftu podaří (doufejme) vybudovat kvalitní ekosystém od produktivity po zábavu. To potvrzují i poslední novinky ohlášené pro Xbox.

Miroslav Mareš

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 26.06, 2012  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Zamyšlení o Windows Phone 8" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Zamyšlení o Windows Phone 8 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 27.06. 2012 - 19:13:33
"je to primárně telefon" - jako desetiletý uživatel WM si nemohu nepostesknout na downgradem, který vyjadřuje tento citát.
Třeba to ale bude jinak a MS po mnohaleté bezúspěšné snaze ukrojit z koláče "široká veřejnost" zaostří na firemní klientelu a produktivitu, kde jsou obrovské volné prostory pro nové ekosystémy.


[ Odpovědět ]
Re: Zamyšlení o Windows Phone 8 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 28.06. 2012 - 09:05:41
 
Přesně tak! Mám to hlavně na práci, takže taky chci, aby fungovaly ty nejdůležitější věci a blikající tapetky, launchery a podobné 3,14čoviny, ve ktreých kraluje android mě nechávají neprosto chladným. Jakmile u nás bude první pořádný mobil s WP8, tak toho androidího šmejda vyhodím z okna!!! Glock


[ Odpovědět ]
Re: Zamyšlení o Windows Phone 8 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 10.07. 2012 - 06:51:24
 
pokud Vám android nefunguje na práci, tak se tomu divím, já jsem s ním jako s pracovním nástrojem plně spokojen a pro děti mám na něm i hry. Takže za mně plná spokojenost :D


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.27 sekund