Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6515
Komentářů: 1874

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

35% smartphone je používáno při řízení

Sponzorované odkazy:


Je to věc na polemiku. Není nezvratně prokázáno, že používání mobilů při řízení je příčinou nehod. Často jsou výsledky různých studií a údajných statistik uměle ohýbány ve prospěch původního zadání a podobnost s ekologickými "oteplovacími" alarmisty není náhodná. Dokonce se dá říci, že se jedná o ideologicky stejnou sortu lidí.

Nejprve tedy k podstatě zprávy, která asi má vzbudit zděšení a pohoršení nad neodpovědností uživatelů smartphone. Studii zveřejnila společnost McKinsey na akci "Mobility of the Future" a její plné znění naleznete tady. Najdete tam docela dost poměrně zajímavých informací, které mnohdy ukazují na rozdíly v generačních prioritách, a to jak vzhledem k mobilům, tak v zhledem k automobilům...

Zdroj zprávy s dalšími podrobnostmi je zde.

Kolektivistický ovčí syndrom, který velí vše regulovat a hlavně omezovat, protože "nějaká pravidla přece musí být" jsou příčinou postupného okrajování individuálních svobod a infikování normálního života horami nařízení, omezení, sankcí, povinností, norem, příkazů a všech podobných a často stupidních záležitostí, které v konečném důsledku pouze otravují lidem život, ničí radost ze života a okrádají svobodného jedince o možnosti, které dříve byly samozřejmé, běžné a nikomu nevadily. Řídit automobil v 70tých, 80tých nebo ještě 90tých letech minulého století bylo neskutečnou zábavou. Dnes máme kamery, všudypřítomné radary a bodové systémy instalované pod záminkou údajné ochrany nekonečně cenného lidského života, velmi nízké povolené(!) rychlosti (všimněte si, jak přirozené se nám již zdá, že naši rychlost pohybu musí někdo "povolit"!), takže z řízení se stala nuda a rutina a bezpečnost zůstala víceméně stejná. Naopak dobrodružstvím se stává zoufalá snaha dodržet všechny nařízení, omezení a zákazy a nedejbože někde neudělat chybu a cosi nepřekročit, protože hned na vás vyskočí biřic v uniformě. Místo strachu z nehody máte daleko větší strach z pokut a bodů a ztráty zaměstnání, když vám biřic vezme řidičák. Jsme buzerováni za nesmysly a omezováni ve svém svobodném chování, protože alarmisté, prstíčkáři a institucionální regulovčíci různého typu si myslí, že lépe naž my sami ví, co je pro nás dobré. Bez relevantních dat, bez poctivých a necinknutých statistik a výzkumů se aktivisté a jejich byrokratické divize snaží výrazně omezovat náš prostor. Nutno dodat, že se jim to daří čím dál tím lépe a my sami jim to umožňujeme a ulehčujeme. Tak přestaňte číst SMSky za volantem, přestaňte telefonovat, když řídíte (EU prý zvažuje i zákaz handsfree) a hned bude svět bezpečnější a krásnější!

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 15.01, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"35% smartphone je používáno při řízení " | Přihlásit/Registrovat | 9 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 06:36:28
Naši emigrovali a mě si přivezli zpátky do ČR až po revoluci. Takže mohu porovnávat jen "západní" svět, ale i přesto musím souhlasit, že trend o kterém píšete v článku děsivě ničí vše dobré, čím se západní civilizace odlišovala od zbytku světa. Od 80tých let přibyly tuny zákonů, nařízení a omezení a rozhodně se nedá tvrdit, že by díky nim byl život lepší. Spíše je horší a horší a je jedno, jestli žijete v Británii, v Německu nebo tady. Jsem z hloubi duše přesvědčen že "ovčí syndrom", populismus a snaha vyhovět politické korektnosti, feministkám a dalším aktivistickým a většinou levicově zaměřeným skupinám, vede do orwellovského pekla. Škaredě na to doplatíme a upřímně se obávám o budoucnost svých dětí v takovém nesvobodném světě. Nejhorší na tom je, že není kam utéct. Tohle neřádstvo zasáhlo i USA.


[ Odpovědět ]
Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 06:53:47
 
...bez ohledu na jakýkoliv syndrom (i ovčí)... když potkám na silnici někoho kdo za jízdy píše sms, s chutí bych ho vytáhl z auta a nakopal bych mu (jí) p.del. To už totiž nemá nic společného s radostí z jízdy... On vlastně celý ten článek je stočený trochu jinam. Radost z jízdy si představuji trochu jinak než používat telefon během ní.....


[ Odpovědět ]
Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 07:06:05
 
a tu agresivní chuť nakopat mu zadek máš proto, že bezpečně víš, že je to nebezpečné nebo proto, že ti to někdo nabulíkoval? Nejsou naše schopnosti různé? Někdo zvládne číst smsky během řízení stejně jako kouřit, pít kafe nebo jíst hambáč a někdo jiný nesvede dělat dvě věci najednou, ale zase umí něco jiného. Já to vidím podobně jako autor textu. Nikde se neprokázalo, že to vede k významnému počtu nehod. Stejně tak může být nehoda způsobena tím, že myslíš na práci nebo na ženskou. A věřím, že v 90% nehod je myšlení na něco jiného hlavní příčinou. Budeme zakazovat myslet? Pořídíme do aut snímače mozkjových vln? Tam to totiž spěje!


[ Odpovědět ]
Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 10:19:28
 
...vždyť přece není nic jednoduššího, než sednout do auta, vzít mobil a za běžného provozu zkusit zapnout telefon, najít v seznamu příjemce, napsat text (dnes většinou na dotykovém displeji, takže poslepu to moc nejde) a odeslat. Můžeš vyzkoušet, já osobně to riskovat nebudu.... Na to myslím nepotřebuji číst žádné průzkumy, na to snad každému stačí trochu přemýšlet, aby přišel na to, že zrovna bezpečné to není...


[ Odpovědět ]
Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 07:14:26
 
asi máš pravdu. myslím si, že pan Tkáč se nechal vytočit tím původním článkem a ujel někam jinam i když v podstatě jak to napsal tak nemá úplnou nepravdu. Snaha přizpůsobovat náš svět těm prý nejslabším totiž není o toleranci, ale o postupném zotročování. Militantní pacifismus v praxi. Žijeme ve 21. století, tak místo debilního omezování rychlosti je třeba si přiznat, že pro chodce je chodník, pro auto cesta, pro koně, skejty, bruslaře a cyklisty jsou jiné prostory. Ku*wa jaká tolerance? Který blbec dovolil, aby cyklisti a bruslaři mohli jezdit po silnicích, kde je hustý nebo nepřehledný provoz? Kvůli několika debilům, kteří se rozhodnou demokraticky si zasrat plíce olovem při tzv. sportu se sníží plošně rychlost pro auta, aby se těmoto debilům neublížilo. Ať si jsou sportovat na cyklostesky nebo do parků atd. Silnice není sportoviště. A vo tom to je!


[ Odpovědět ]
Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 07:42:56
 
Souhlas. "Snaha přizpůsobovat náš svět těm prý nejslabším totiž není o toleranci, ale o postupném zotročování." Na tohle jednou dojede celá naše "civilizace" Děti ze zvláštních -> speciálních škol půjdou do běžných základek, a za nepřizpůsobivé prohlásí ty inteligentnější co umí smrkat do kapesníku, myjí si ruce a některé úplně divné v první třídě už umí i poznat písmenka.


[ Odpovědět ]
Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 07:48:31
 
přesně tak! Mám na to stejný názor! Vik


[ Odpovědět ]

Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 15.01. 2013 - 07:56:25
Jedna dobrá zpráva k dobru: Klaus měl zase pravdu:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/klima-oteplovani-bylo-zruseno-rozejdete-se-ii-f4l-/p_klima.asp?c=A130113_102729_p_klima_wag


[ Odpovědět ]

Re: 35% smartphone je používáno při řízení (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 17.01. 2013 - 01:35:11
Koukám že z technického serveru se stává politický,není těch politických už nějak moc.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund