Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6514
Komentářů: 1873

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Evropská Unie chce opět regulovat Internet

Sponzorované odkazy:


Totalitní cenzura Internetu ACTA byla sice nakonec odmítnuta protože odpor odborné i laické veřejnosti nedovoloval ani jinak k veřejným názorům hluchým eurobyrokratům ignorovat tak silný odpor, ale již tady máme novou "iniciativu" na regulaci Internetu pro naše dobro a opět placenou z našich daní.

Ta na to jde obvyklou "salámovou metodou" a místo regulace ve jménu omezení nelegálního obsahu Internetu (tj. obsahu, který údajně může být v rozporu s autorskými právy) se pustila do boje s terorismem. Za pakatel 400.000 Euro vznikl po dvouleté dřině skupiny eurohujerů 30tistránkový dokument (PDF), který si můžete sami prostudovat. Byl představen na konferenci CleanIT, která se konala ve středu 11.1.2013. Prozatím (!) CleanIT podporuje lepší spolupráci mezi členskými státy EU a tvrdí, že vlády "by měly aktivně přijmout úlohu při snižování teroristického využívání internetu." Kromě toho by internetové společnosti "měly jasně ve svých podmínkách garantovat, že nebudou tolerovat teroristické využívání internetu na svých platformách a jak definují terorismus.". Snaha regulátorů z CleanIT o cenzuru "nepovolených myšlenek" je z toho patrná na sto honů a můžeme si být celkem jisti, že jde jen o začátek, ke kterému budou postupně přidávána další a další "dobra", "bezpečí" a jiné regulátorské cukrovinky s jedovatými Éčky. Dokument, který chce zatočit s "pobuřujícími myšlenkami" na Internetu, přišel daňové poplatníky na 44 Euro za jedno slovo!

Zdroj zprávy a další podrobnosti naleznete zde a tady.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 29.01, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Evropská Unie chce opět regulovat Internet" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Evropská Unie chce opět regulovat Internet (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 29.01. 2013 - 07:37:26
Nějak se v prezidentské kampani zapomělo, že sympatické havlovské kníže s punkovým čírem tu fašounskou sračku ACTA protlačilo ve vládě, a to přes původní odpor ODS! Jetě že to ostatní státy odmítly!


[ Odpovědět ]
Re: Evropská Unie chce opět regulovat Internet (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 29.01. 2013 - 07:46:47
 
Přesně! Nedovedu pochopit, jak se médiím a umělecké frontě Havlistů podařilo zblbnout mladé tak, že knížeti, který podle instukcí z Bilderbergu podepíše a prosadí jakoukoli svobodu omezující regulaci, dali svůj hlas. Jakkoli mi je Milošovo buranství a levičáctví odporné, tak ACTA bylo takové svinstvo, že i případná snaha o prolomení benešových dekterů je proti tomu holé nic!


[ Odpovědět ]
Re: Evropská Unie chce opět regulovat Internet (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 29.01. 2013 - 08:52:02
 
"Škromach se na Facebooku zeptal, zda rozdělení dotací do pražských divadel koaliční stranou TOP09 dva dny před druhým kolem prezidentské volby bylo opravdu náhodné, když nyní umělci, zase převážně z pražských divadel, sepisují petice proti Miloši Zemanovi.

Pražští zastupitelé přidělili jednoleté kulturní granty pro letošní rok a víceleté granty pro léta 2014 až 2017. Mezi vybrané příjemce letos vyplatí 300 milionů korun. V minulém roce podle radního pro kulturu Václava Novotného (TOP 09) vydal Praha na grantech vydala 211 milionů, tedy téměř o 90 milionů méně než letos."


[ Odpovědět ]

Re: Evropská Unie chce opět regulovat Internet (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 29.01. 2013 - 07:40:51
nedělám si iluze, že se jim to jednou nepovede. Je to jen otázkou času, kdy i zbývající svoboda zmizí.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund