Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6549
Komentářů: 1884

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Google odstraní z Google Play všechny antireklamní aplikace

Sponzorované odkazy:


Google se živí hlavně reklamou, takže samozřejmě má pochopení i pro nářky těch, kterým, "Ad-blokátory" vadí. Navíc právníci zjistili, že programy blokující na Androidech reklamu v aplikacích, porušují § 4.4 dohody o distribuci.

Z toho důvodu budou z Google Play odstraněny všechny aplikace, které primárně blokují reklamu a uživatelé tím budou vydáni napospas reklamě v aplikacích. Nutno ovšem spravedlivě poznamenat, že celá věc není ani zdaleka tak černobílá, jak se může zdát. Lidé by z jedné strany chtěli mít vše zadarmo a neplatit za cizí práci (aplikace a hry), ale sami chtějí za svou práci kolikrát mnohem více, než je trh a tudíž jiní lidé ochoten zaplatit. Naštěstí máme stále ještě jakžtakž volný tržní prostor, takže uživatelé i vývojáři mají více možností. Reklama v bezplatných aplikacích je často jediný způsob, jakým si může programátor vydělat. Pokud nabídne placenou alternativu bez reklam, tím lépe, ale placené aplikace se obecně netěší příliš velkému zájmu. Lidé si často volí bezplatné varianty s reklamou, a tu pak eliminují výše uvedenými blokátory. V praxi to pak neznamená nic jiného, než že fakticky zamezí tomu, aby vývojář, který investoval mnoho času a energie do vývoje aplikace, si mohl vydělat a sanovat tak svoje náklady, nemluvě o poctivém zisku. Z tohoto úhlu pohledu je používání blokátorů reklam pěkná všivárna, protože okrádá pracovitého programátora. Je to stejná zlodějna, jako krádež software pro PC. Aplikace pro Android v placených verzích stojí většinou v řádu desetikorun, takže ubožácké výmluvy na "sociální neschopnost" neobstojí nejen po morální stránce, ale hlavně po stránce logiky věci samotné, a to zvláště v porovnámí s cenami chytrých mobilů.

Postup Google je tedy v tomto případě zcela v pořádku. Aplikace okrádající programátory o příjmy z reklam sice budou stejně dostupné někde na Internetu, ale alespoñ nebudou přímo v Google Play a případní zájemci navíc budou vystaveni nemalým rizikům instalace malware, což připomíná rčení o božích mlýnech...

Zdroj zprávy je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 14.03, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Google odstraní z Google Play všechny antireklamní aplikace" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Google odstraní z Google Play všechny antireklamní aplikace (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.03. 2013 - 06:44:19
že blokovat reklamy je všivárna s autorem souhlasím, ale je taky nutno brát do úvahy, že mnozí lidé si to ani neuvědomují. Prostě jim to ani nedojde. Pomíjím klasickou čecháčkovskou vychcanost u tech, kteří si to uvědomují a činí tak cíleně, spíše myslím na většinu těch ostatních.


[ Odpovědět ]

Re: Google odstraní z Google Play všechny antireklamní aplikace (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.03. 2013 - 07:41:26
Někteří lidé nemají rozum, ale kdo si je tak vychoval? Z části za to u nás může zlodějský socialismus, který mají mnozí zažraný pod kůží a už se ho nikdy nezbaví, ale svůj díl na tm mají i chamtivé sw firmy z dřívějších dob (PC), dlouholetá nemožnost s sw řádně koupit (PC v 80. a 90. letech)nedostupnost a pochopitelně i nenažrané autorské svazy typu OSA a další (MP3, DVD). To samozřejmě nikoho neomlouvá. Mobil za 10.000-15.000Kč, ale dvaciáš za appku se mu zdá moc. A je to i jinde ve světě, nejen v ČR. Honza


[ Odpovědět ]
Re: Google odstraní z Google Play všechny antireklamní aplikace (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.03. 2013 - 08:11:56
 
Vymluvy, ze nas tak vychoval socialismus je debilni alibismus tohoto naroda, ktery to ma v krvi. Socialismu tu byl z historickeho hlediska jenom 40 let, coz je nic. Navic je pres vice jak polovinu tohoto obdobi opet "normalni" politicky rezim. Takze se nevymlouvejme, kazdeho z nas navic vychovavali rodice.... Proste cesi jsou slovane a slovane bohuzel nejsou moc nakloneni k dodrzovani moralnich zakladu.

Nejsem ani german, nejsem ani levicak, nejsem ani rasista.


[ Odpovědět ]
Re: Google odstraní z Google Play všechny antireklamní aplikace (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.03. 2013 - 17:46:05
 
no vidíš a já nesouhlasím. Těch 50 let socialismu pokřivilo naše rodiče a téměř kompletně celou dnešní seniorskou generaci, ktreá jen tak mimochodem tady ty počítače zaváděla a jak asi tihle lidé mohli vychovávat morální a čestné potomky, když kolaborovali s komunistama? Byl jsem na několika stážích v EU a sw se tam krade stejně, takže to není nic se Slovany.


[ Odpovědět ]
Re: Google odstraní z Google Play všechny antireklamní aplikace (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.03. 2013 - 18:04:15
 
Tak nějak. Tady bude dobře, až se vymění kompletně celá generace. Pokud ovšem přežijeme další várku eurosocialismu.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.36 sekund