Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6506
Komentářů: 1852

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Cílený malware na Androidu krade kontakty a textové zprávy

Sponzorované odkazy:


Na Internetu se objevil první podrobný popis toho, jakým způsobem funguje cílený malware a jak přesně nutí krok za krokem uživatele, aby mu odevzdal svoje kontakty a textové zprávy!

Celý připad zdokumentovala a analyzovala společnost Kaspersky Labs. Nutno dodat, že v tomto případě šlo o jasně cílený(!) útok, kde obětí byl jistý tibetský aktivista. Byly použity technologie sociálního inženýrství a slovní manipulace. V doručeném e-mailu byl odkaz na stažení aplikace pro Android (soubor .APK) o údajné "konnferenci".

Program po spuštění ukázal text, který měl uživatele zdržet, zatímco aplikace stahovala a odesílala kontakty z přístroje a SIM karty, kopírovala protokoly hovorů, obsah SMS zpráv, záznamy GPS a další údaje o zařízení.

Vzhledem k tomu, že šlo o tibetského aktivistu, lze se snadno dopátrat toho, kdo asi takový cílený a proměrně propracovaný útok měl záměr provést.

Celý popis si můžete přečíst zde. Ale podrobnější analýzu, která dokonce identifikovala útočníka, najdete tady. Mimochodem tento postup se může hodit i vám, když buidete z e-mailu chtít vyčíst, který "dobrák" vám nějaký e-mail ve skutečnosti poslal.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 29.03, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Cílený malware na Androidu krade kontakty a textové zprávy" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Cílený malware na Androidu krade kontakty a textové zprávy (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 02.04. 2013 - 04:10:51
Nikoli "Tajná služba nejmenované vlády kradla data tibetskému aktivistovi", nýbrž " Cílený malware na Androidu krade kontakty a textové zprávy". To zní hned líp. Vás je pro palmserver škoda, už dávno jste mohl vydělávat mnohem více ve zpravodajství TV Nova.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.40 sekund