Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Be-on-road 2.5 - blíží se uvedení nové verze!

Sponzorované odkazy:


Dostali jsme k prohlídce předprodukční verzi BOR 2.5 a v článku se vás velmi krátce pokusíme seznámit s hlavními novinkami, které přináší. Podívejte se s námi na přepracované uživatelské prostředí a nové funkce, kterými překvapí stávající uživatele, nové zájemce o GPS a pravděpodobně i konkurenci.

Předprodukční verzi Be-on-road 2.5 jsme obdrželi krátce před odjezdem na INVEX 2007, takže o nějakém velkém testování nebo i preview nemůže být prozatím řeči, ale hned v příštím týdnu se můžete těšit na podrobnější článek. Nyní se vám pokusíme nastínit, co nového verze 2.5 přináší, a vůbec toho není málo...

Předně nabídne nejnovější podklady TeleAtlasu, a sice jejich verzi 2007.10. Ty by měli mít lepší pokrytí Slovenska a v rámci České republiku budou mimo jiné výrazně zpřesněny informace o rychlostních omezeních. Aponia také znatelně zrychlila běh aplikace i výpočet tras. Mimochodem u BOR jde o trend, resp. o jakýsi "komplex" z prvních verzí, kdy rychlost byla terčem částečně oprávněné a částečně účelové kritiky. Při každé nové verzi je tedy rychlosti aplikace věnována značná důležitost, a to i přes to, že my tuto záležitost z uživatelského pohledu nevnímáme jako zásadní "problém". U verze 2.5 se zrychlení projevilo až skokově, zvláště když jsme měli možnost bezprostředního porovnání nové a předcházející verze.

To ovšem není zdaleka vše. Nová verze přichází z přepracovaným GUI, které se velice povedlo, a to jak pro stránce grafické, tak po stránce ovladatelnosti a přehlednosti na displeji. Zásadní novinkou je přímá podpora pro pěší navigaci. Jedná se o rastrové mapy v několika rozlišeních a celou řadu navazujících funkcí včetně statistik a záznamů tras. Práce se statistikami a záznamy tras se výrazně změnily u běžné automobilové navigace, ale k tomu se dostaneme v chystaném článku, který půjde více do hloubky.

Mezi další zajímavé vychytávky patří automatická hlasitost podle aktuální rychlosti nebo třeba ikonka stavu baterie na displeji - maličkost, která potěší. Výborným nápadem je je i nastavení světlosti (gamma korekce) pro ideální vzezření barev na různých zařízeních. Takových vylepšení nabízí Be-on-road více a příště se na ně podíváme podrobněji.

To by pro tuto chvíli mohlo stačit a nyní se můžete podívat na nové ovládání a některé z nových funkcí...

Změnila se práce s POI. Ikony, seřazení bodů zájmů i samotný princip výběru je daleko intuitivnější. Přehlednost je prostě výborná...

Některé "vychytávky" z nastavení. Nastavení Gamma, synchronizace času, barva silnic a další. Užitečné je i oznámení o výskytu POI v zadaném okruhu...

S novou verzí jsme zatím absolvovali pouze cestu z Ostravy do Brna a nějaké to popojíždění po Brně samotném. V připravovaném článku toho bude mnohem více, takže toto berte pouze jako "ochutnávku".

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.10, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Recenze GPS - software i hardware
 

Související odkazy

· Více o tématu Recenze GPS - software i hardware
· Další články od autora Josef Tkáč


Nejčtenější článek na téma Recenze GPS - software i hardware:
Dynavix 7 - recenze nové verze

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Recenze GPS - software i hardware

"Be-on-road 2.5 - blíží se uvedení nové verze!" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Be-on-road 2.5 - blíží se uvedení nové verze! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.10. 2007 - 11:24:38
Tak to se těším na uprade! Kdysi dávno jsem dal na Vaši radu a místo Dynavixu koupil BOR. Kamarádi se mi tehdy smáli, protože ty první verze nebyly nic extra, dneska se směju já jim. I když to vypadá, že se Dynavix asi taky pochlapil, tak na BOR momentálně nemá.


[ Odpovědět ]
Re: Be-on-road 2.5 - blíží se uvedení nové verze! (Hodnocení: 1)
Od: Jan (neu.tron@post.cz) - Čtvrtek, 25.10. 2007 - 10:03:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Taky ji mám a taky se těším na upgrade. Zvlášť pokud bude tak výhodné, jak u BOR bývá. :o)


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.33 sekund