Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6572
Komentářů: 1893

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Rozhovor s Vectoro - Lukášem Dubědou

Sponzorované odkazy:


Před pár měsíci jsme recenzovali aplikaci Domy GSERVIS, která nás velice zaujala. Do té doby se mezi českými aplikacemi nic podobného neobjevilo...

Nejen mezi českými, ale i celosvětově moc podobných aplikací není. Dá se říct, že podobně rozsáhlých aplikací, které využívají rozšířenou realitu, je jako šafránu.

Jak jste se k takové zakázce dostali? Není asi úplně jednoduché nabídnout někomu něco, co ještě nikdy neviděl..

Přesně tak, v dnešní době, kdy mají mobilní zařízení už konečně dostatečný výkon, jsme si řekli, že je potřeba se tohoto segmentu chytnout a zkusit nabídnout něco, co ještě moc lidí nevidělo, může si to zkusit prakticky každý a zároveň to má smysluplné uplatnění. Takže jsme vytvořili ukázkové aplikaci, oslovili několik firem a ve výsledku z toho vzešla aplikace Domy GSERVIS.

Na vašem webu jsem si všiml, že Domy GSERVIS není jediná aplikace, kterou jste vytvořili.

Ano, od začátku roku 2013 jsme vydali 5 aplikací. V červnu jsme vydali Igráčkopedii, která vznikla ve spolupráci s firmou Efko, s.r.o., je to soubor edukativních her pro děti, hlavně ty předškolní.

V červenci jsme vydali aplikaci Magic Cards, na které jsme spolupracovali s firmou JIRASGAMES, a.s., která s touto aplikací a pohlednicemi Magic Cards vyhrála 2. místo v prestižní soutěži Vodafone nápad roku 2013.

To zní dobře, máte v plánu účastnit se nějakých dalších soutěží?

Přemýšlíme o tom. Začali jsme nabízet službu VectoroBox. Je to vcelku unikátní služba, která lidem, kteří se zabývají 3D grafikou, přináší možnost prezentovat své 3D modely či animace ve Flashi nebo přímo v prostředí Rozšířené Reality, v jeden okamžik a po celém světě. Podobné služby sice vznikají, ale troufám si tvrdit, že máme nejpokročilejší kvalitu zobrazení modelů. Takže je dost možné, že se s ní zkusíme zúčastnit nějaké soutěže.

Je možné si VectoroBox zkusit i když 3D modely nevytvářím?

Jistě, stačí si z App Store nebo Google Play stáhnout aplikaci VectoroBox. Není potřeba se ani nijak registrovat, jen vložíte kód VBOX do pole pro VectoroBox kód. Pod tímto kódem je několik námi připravených modelů, které si můžete prohlédnout. Další modely budeme průběžně zveřejňovat na našem Facebooku.

Pokud si budete chtít prohlédnout modely v prostředí Rozšířené Reality, bude potřeba si ještě vytisknout nebo si na monitoru či jiném zařízení zobrazit marker.

A bez markeru to nejde?

VectoroBox marker potřebuje, abychom zaručili 100% kvalitu zobrazení a 100% měřítko modelu. Což se hodí například pro nábytek, který je potřeba si zobrazit v místnosti 1:1. Nebo cokoliv jiného, kde je kladen důraz na velikost, která musí být shodná s realitou a takových věcí je většina.

To dává smysl. Nicméně vrátím se zpět k Vectoro, jak jste přišli na to, dělat tyto věci? Jak jste vlastně vznikli?

V roce 2011 na podzim jsme se domluvili, že se vrhneme na Augmented Reality a nabídneme ji českému trhu. Mobily a tablety začaly mít potřebný výkon, takže po technické stránce tomu nic nebránilo. Na jaře 2012 jsme seděli v mé kanceláři v duber studiu a pustili se do dělání ukázkových aplikací, bez kterých by nebylo co nabízet.

A navíc je tato práce i naším koníčkem.

A kdo všechno Vectoro je?

Vectoro je projekt, který duber studiem zaštituji. Jsme tři. David Horák - programování, Ondřej Vališ - grafika, a já, Lukáš Duběda, který dělá všechno ostatní (smích).

Takže se moc nenudíte. Co plánujete do budoucna?

Ano, to se vážně nenudíme. Do budoucna plánujeme rozšiřování VectoroBoxu, aby jej mohly bezproblémů využívat např. nábytkářské firmy, které díky němu na pár kliknutí z jejich CADů dostanou skříně přímo před oči zákazníka, přímo u něj doma. atp.

V dalším plánu je rozšiřování stávajících aplikací a naše vlastní hra. A samozřejmě další aplikace, které máme se zákazníky rozjednané.

Tak to se budeme těšit na další aplikace z vaší dílny. Díky za rozhovor.

Taky děkuji.

www.vectoro.cz

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 16.07, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: PR články
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

PR články

"Rozhovor s Vectoro - Lukášem Dubědou" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Rozhovor s Vectoro - Lukášem Dubědou (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 17.07. 2013 - 08:24:16
Když pominu hovadiny typu hry, tak to s tím nábytkem je prostě fantazie a smekám s úctou! Geniální! Je vidět, že i česká firma může mít světové nápady! Petr


[ Odpovědět ]

Re: Rozhovor s Vectoro - Lukášem Dubědou (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 17.07. 2013 - 09:26:31
To s těmi baráky taky nevypadá špatně. Na větším tabletu to je použitelné. Na mobilu už asi méně. V každém případě palec nahoru!
:-)


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.36 sekund