Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6508
Komentářů: 1852

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

RoboTaxi od Google?

Sponzorované odkazy:


Není tajemstvím, že Google vyvíjí vlastní automobil s automatickým řízením. Není sice sám, protože o stejně kontroverzní technologii se pokouší i některé zavedené automobilky, nicméně Google je asi nejviditelnější.

Je dost dobrých důvodů, proč nenávidět Google a jejich snaha o automatizaci osobní dopravy paří k těm nejzásadnějším, i když v tom ani zdaleka nejsou sami. Snaha vytvořit absolutně sterilní hyperbezpečný svět, kde lidé budou chráněni před svou vlastní blbostí, vede nejen k tisícům regulací a různých omezení, ale stále více a více ke ztrátě svobody, výměnou za údajnou "bezpečnost". Zrůdnost této ideologie, která je součástí širších změn plánovaných sociálními inženýry je i postupná ztráta možnosti nezávislého pohybu a přenechání této funkce automatizovaným a tím i plně kontrolovaným systémům. Ono už to začlo dávno, a to bodovými systémy, mýtnými branami, kamerovými systémy a všeobecnou "preventivní" buzerací. Záměr je zřejmý. Čím méně svobody a zábavy bude řízení dnešních aut představovat, tím ochotněji lidé svěří stále otravnější řízení počítačovým systémům.

Počítačem řízené elektromobily jsou jasným řešením, ke kterému se směřuje. Lidé už nebudou muset dělat autoškolu, namáhat se řízením a systém dokonce vyřeší i problém těch, kdo mají s řízení obavy. Všichni si zase budou rovni v automatických elektrovozítkách, které je bezpečně a bez vlivu nespolehlivého lidského faktoru dopraví z bodu A do bodu B. Vítejte v budoucnosti! Počítač se neopije, neudělá chybu, nepřehlédne jiné auto, nepojede nepřiměřeně rychle a hlavně nikoho nezraní a nezabije. Skvělé! Google je v této oblasti velice aktivní, protože tuší finanční potenciál celé záležitosti. Asi nemusí rovnou počtat s produkcí vlastních automobilů (i když klidně může, protože krachujících automobilek bude vždy dostatek) a bohatě mu bude stačit, když svůj "systém" nabídne ostatním automobilkám. na Internetu se ovšem objevila i spekulace, že Google má v úmyslu vytvoření vlastní armády RoboTaxi.,,

Obrázek pochází z původního filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem Total Recall (1990), ale tak nějak by to asi mohlo podle Google vypadat. Jestli je tato spekulace pravdivá, přijdou o místa miliony taxikářů. Útěchou může být, že to ještě potrvá dlouho, než budou podobné systémy objektivně použitelné, než projdou náročnými testy a schvalováním a než se celý systém stane ufinancovatelným pro města nebo soukromé firmy. Řekněme za 10 až 15 let nebo to bude dříve?

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 26.08, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"RoboTaxi od Google?" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: RoboTaxi od Google? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 26.08. 2013 - 10:34:31
opravte si to, spravne je Total Recall


[ Odpovědět ]

Re: RoboTaxi od Google? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 26.08. 2013 - 14:14:56
Chápu to správně, že mrkvosoft ba něčem takovém nepracuje?


[ Odpovědět ]
Re: RoboTaxi od Google? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 26.08. 2013 - 16:40:40
 
Microsoft se v posledních letech chová podstatně slušněji než Gůgl, a to jak v Outlook.com, tak v Bingu.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund