Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6510
Komentářů: 1856

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Kdy nahradí mobily zrcadlovky?

Sponzorované odkazy:


Tato téměř kacířská otázka jistě vzbudí pobavený úsměv mnoha majitelů zrcadlovek a pravděpodobně i obavy o duševní způsobilost autora takové otázky, ale to nemění nic na podstatě a hlavně na pro někoho možná překvapivé odpovědi. Militantní zrcadlovkáři by to snad ani neměli čít!

Faktem totiž je, že nad zrcadlovkami se stahují temná mračna již dlouho a je jen otázkou času, kdy upadnou v zapomnění stejně jako jejich nedigitální předchůdci, gramofonové desky, parní automobily a další "věčné" lidské vynálezy. Nikdo skutečně rozumný si snad nemyslí, že za 20 nebo 50 let se bude fotit zrcadlovkami, ale připustit, že by se zrcadlovky mohly ztratit za 5 let, je už pro mnoho lidí problém. Jenže 5 let je v současné době velmi dlouhá doba. Před 5ti lety si také nikdo nedovedl představit současnou techniku. Stačí se jen podívat na to, co dnes dovede Nokia Lumia 1020 nebo Lytro a jak fakticky mobily s integrovaným fotoaparátem zničily trh s kompaktními fotoaparáty. Změnila se stabilizace obrazu, zásadní revoluce proběhla u ostření snímků (viz Lytro), technologie fotosnímačů se vylepšuje velmi dynamicky a nyní dokonce dochází k brutální miniaturizaci objektivů, kdy v ultratenkých mobilech máme 6tičočkové objektivy s velmi slušnými prametry, což dokazuje úspěch Nokia Lumia 1020. Ale ani to není vše.

Soumrak zrcadlovek začíná nabírat na otáčkách v kategorii velmi kvalitních objektivů. Nevěříte? Podívejte se na jeden z posledních technických vynálezů. Na snímku jsou dva srovnatelné objektivy, resp. dva objektivy se srovnatelně kvalitními výstupy. Ještě jste si jisti, že za 5 let budou těžké a neohrabané zrcadlovky kralovat světu kvalitních fotografií?

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 09.10, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Kdy nahradí mobily zrcadlovky? " | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Kdy nahradí mobily zrcadlovky? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 09.10. 2013 - 08:55:49
...bavíme-li se v obecné rovině, tak mobil bude pořád jen univerzální zařízení, pro zachycení momentek a následnému odeslání na soc. sítě...tak jak to dnes a myslím že i za 10 let dělá a bude dělat 99% uživatelů mob. telefonu. Souhlas, že kompakty už šanci nemají, ale zkuste přijít fotit svatbu s mobilem. Myslím, že byste sám sebe vypráskal bičem i s Lumií...


[ Odpovědět ]
Re: Kdy nahradí mobily zrcadlovky? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 09.10. 2013 - 18:25:57
 
myslím, že nic takového autor netvrdil a spíš měl na mysli trend než konkrétní značku, OS nebo model. Některá povolání a možná, že všechna časem zaniknou. Kat, ponocný, biřic, inkvizitor, platnéř, punčochář nebo jiná povolání již dnes existují jen velmi ojediněle a totéž čeká svatebního fotografa s velkou zrcadlovkou. Je to jen otázkou času, a v tom má člkanek naprostou pravdu. Já bych si dokonce tipl, že to bude kolem těch cca 5ti let. Už dnes si rodinné fotografie děláme sami a mnoho firem si dělá i vlastní produktové fotky.


[ Odpovědět ]
Re: Kdy nahradí mobily zrcadlovky? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 09.10. 2013 - 18:30:20
 
Jestli objektivy čeká to, co ukazuje obrázek, tak je irelevantní velikost fotoaparátu. Zatím platí, že větší=lepší, takže profík se od amatéra odlišuje velikostí harampádí, což móda stále dostupnějších zrcadlovek dost narušuje. Dnes si lidi kupují megakrámy, aby vypadali profi a taky je o tom přesvědčuje reklama, pak zjistí, že 40MB fotka v RAW se blbě skladuje a začnou měnit názor. 10K za zrcadlo si dnes může dovolt každý , ale kdo ho skutečně využije a na co?


[ Odpovědět ]
Re: Kdy nahradí mobily zrcadlovky? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 10.10. 2013 - 08:56:11
 
Ano, myslím si, že světu "kvalitní fotografie" budou nadále kralovat zrcadlovky na svitkový film, stejně tak, jako světu "kvalitní hudby" budou i nadále kralovat gramofony.

Čím ale bude fotit většina lidí a z čeho budou teenageři poslouchat svoje "tuc-tuc" se za 5 let určitě změní :-D


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.35 sekund