Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6476
Komentářů: 1794

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Opustí LG výrobu Androidů?

Sponzorované odkazy:


V LG se nyní mění strategie, a to zřejmě zásadním způsobem. Společnost prý zvažuje omezení vývoje dalších Androidů a změnu orientace na jiná zařízení. Co se vlastně děje?

Model LG Optimus G2 a nový LG G Flex považujeme za dvě nejzajímavější zařízení na současném trhu s Android OS. Oba modely mají špičkové provedení, výborný hardware a zajimavá vlastní řešení, kterými se odlišují od obvyklé produkce. Bohužel se asi ukazuje, že to nestačí. Podle neověřených internetových zpráv prý LG zvažuje ústup z tohoto trhu. Příčinou je prý finanční náročnost vývoje nových modelů, ve které LG nestačí držet krok se svým největším rivalem Samsungem. Je velmi překvapivé, že po řadě úspěšných a zajímavých modelů, mezi které konec konců musíme zařadit i poslední NEXUS 5 a dosažení pozice 4. největšího výrobce mobilů (za Samsungem, Nokia a Apple, viz tady), se dobrovolně vzdá všeho, co dosáhl a věnuje svoji pozornost oblasti HDTV! Doufejme, že nakonec k tomu nedojde. Velmi by to totiž poškodilo mobilní trh s Androidy a dovolíme si spekulovat že s 99%ní pravděpodobností by tento krok vedl k dalšímu významnému zpoždění při uvádění pružných displejů, kde je LG na špici a zřejmě jako jediný (snad ještě kromě Apple) dokáže vyprovokovat i Samsung, který pružné displeje, resp. mobily s pružnými displeji již řadu let slibuje a následně odkládá.

Bohužel situace nevypadá moc dobře. Údajně se chystají rozsáhlé personální změny, kdy 10% zaměstnanců mobilní divize LG má být propuštěno a značná část dalších má být převedena do divize, která má na starosti vývoj TV přijímačů. Z toho vyplývá, že příští nexus 6 by mohl být již od HTC nebo pravděpodobněji od Samsungu.

Zdroj zprávy je zde. Obrázek jsme našli tady.

Aktualizace:
Podle nejnovějších zpráv se společnost LG nechala slyšet, že podobný scénář naprosto rezolutně odmítá a nechystá se ukončit výrobu smartphone. To je jistě dobrá zpráva, protože zrovna LG je firma, která má, jako jedna z mála, potenciál konkurovat většinovému Samsungu a může tak zajistit konkurenční produkty i v TOP segmentu.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 21.11, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Opustí LG výrobu Androidů?" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Opustí LG výrobu Androidů? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 22.11. 2013 - 10:23:07
"pozice 4. největšího výrobce mobilů (za Samsungem, Nokia a Apple, viz tady)." A co to má společného se smartphony(Android)? Uvědomte si, že zatím ještě neplatí že mobily=smartphony!
LG je už sice i tak 4., ale za Samsung, Apple a Huawei. Motat sem Nokii je asi jako zmiňovat v této souvislosti třeba Siemens. Nokia je veleúspěšná hlavně jako výrobce hloupých mobilů pro Indii. Smartphonů prodala za minulý kvartál jen 7,4 mil. proti TOP5 kde má každý 10+mil.


[ Odpovědět ]
Re: Opustí LG výrobu Androidů? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 24.11. 2013 - 09:58:58
 
Tak to má asi cnet.com úplně špatné informace! :o))


[ Odpovědět ]
Re: Opustí LG výrobu Androidů? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 24.11. 2013 - 10:07:17
 
Počet prodaných kusů a hlavně celková penetrace značky je více než slovíčkaření a Nokia Lumia 520 není hloupý mobil , ale smartphone a dokonce i Asha začíná být brána jako smartphone (nově má třeba WhaptsApp). Samsung a Huawei taky nevyrábí jen top modely, ale docela pitomoučké mobily -E22xx a ty jsou do počtu samozřejmě zahrnuty taky a taky se prodávají v Indii a Číně! Asi vám to zkazí den, ale smiřte se s tím, že NOKIA je dvojka a stále posiluje :o)))


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.33 sekund