Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

HP iPAQ hw6815 - recenze - II. díl

Sponzorované odkazy:


Z předchozí části recenze by se mohlo zdát, že konstruktéři se soustředili jen na design a komunikátor bude patřit k tzv. "stylovým" přístrojům, kde vzhled je důležitější než funkce. To ovšem není pravda a v této části si ukážeme, že hardwarová i softwarová výbava jsou na slušné úrovni. V první části recenze jsme si prohlédli, co balení obsahuje a podrobně jsme se věnovali i prohlídce komunikátoru HP iPAQ hw6815. Dnes se podíváme na technické parametry a také na softwarovou výbavu.

Technická specifikace HP iPAQ hw6815:

  • Operační systém - Windows Mobile 5.0 Phone Edition
  • Procesor - Procesor Intel® PXA272 416 MHz
  • Paměť - 64 MB RAM + 128 ROM
  • Displej - LCD TFT 2,7“; QVGA(240 x 320 px) 65 K barev, indikátor
  • Rozšíření - 1x miniSD slot (SDIO),
  • Komunikace – tri-band GSM/GPRS/EDGE, WiFi 802.11b, Bluetooth 1,2, IrDA
  • APN - HP Photosmart 2 MPix (1600 x 1200 px), LED blesk
  • Baterie - vyměnitelná, Li-Polymer 1530 mAh
  • Rozměry - 102 x 58 x 19 mm
  • Váha - 140 gramů

Jak sami vidíte není iPAQ hw6815 špatně vybaven. Pravda, chybí zde HSDPA/UMTS a rychlejší WiFi, ale má prozatím mnohem dostupnější EDGE. Pochválit musíme i rychlý procesor a bezkonkurenční baterii. Za pozornost stojí i malé rozměry, jaké u komunikátorů ani zdaleka nejsou samozřejmostí. .

Výbava tohoto modelu pamatuje na všechny potřeby, snad s výjimkou rychlých datových přenosů. Díky EDGE a WiFi je zde funkčně pokryta i tato potřeba, i když ne na absolutní výši dnešní doby.

Software
HP iPAQ hw6815 pracuje s operačním systémem Windows Mobile 5.0 Phone Edition, a tomu odpovídá i rozsah standardně dodávaných aplikací. Ty pokrývají širokou škálu základních potřeb uživatele a navíc jsou zde bonusové programy z iPAQ Choice. Případné výhrady lze řešit nákupem alternativních produktů, kterých je na trhu dostatek.

Nyní se podívejme, co přístroj nabízí. Nalezneme zde základ, který je stejný jako u většiny přístrojů s WM 5.0. Jde o aplikace - Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile, Průzkumník, Úkoly, Poznámky, Kontakty, Kalendář, poštovního klienta, Kalkulačku, Hledat, Pocket MSN, Správce stahování, Správce SIM, Správce MIDletů( JAVA), Klienta terminálových služeb, Bezdrátový modem, ActiveSync, Internet Explorer, Windows Media Player 10 a SIM Toolkit podle operátora. Hry zastupuje obvyklá dvojice Solitaire a Bubble Breaker.

Se standardními aplikacemi se naši čtenáři na stránkách Palmserveru měli možnost již mnohokrát seznámit, proto je zbytečné se jim dále věnovat. Programy, které doplnil výrobce, jsou zajímavější. Jde o Photosmart Kamera, Photosmart mobile, Telefon(Smart Dialing), testovací utilitu SelfTest a užitečný plugin TodayPanel do úvodní obrazovky..Podle informací na oficiálních stránkách produktu by zde měla být i aplikace Microsoft Voice Command, kterou jsme na našem přístroji nenašli. Zřejmě bude na přiloženém CD nebo v rámci bonusových aplikací.

Nyní se podíváme na několik screenshotů přibližujících jednotlivé aplikace…

Telefon…
Klasický program, se kterým se známe i z jiných přístrojů…

Photosmart Mobile…
Jde o prohlížečku obrázků, která mj. dokáže odesílat obrázky e-mailem, mazat, zvětšovat nebo třeba dělat slideshow…

SIM Toolkit…
Tato aplikace pracovala hned na první pokus dobře. Během testování se nám ale dvakrát stalo, že nešlo přečíst šifrovanou SMS (zůstatek na účtu internetbankingu), která na jiných přístrojích byla čitelná. S transakcemi nebyly potíže žádné a vše fungovalo k naprosté spokojenosti.

Pocket Internet Explorer…
Má vlastní stránku, ze které se lze snadno dostat na iPAQ Choice, iPAQ Mobile nebo Windows Mobile. Velmi mile nás překvapilo, že při připojení přístroje k PC s Internetem se ochotně připojoval prohlížeč k Internetu přes PC, což dokládá screenshot se stránkou Palmserveru. U jiných přístrojů nám toto nefungovalo, což okamžitě potvrdil i pokus s HTC TyTN.

Úvodní obrazovka
Užitečná maličkost, která potěší. Na úvodní obrazovce Dnes je jednoduchý plugin, který informuje o stavu baterie a pamětí, ale také zajišťuje operativní nastavení jasu.

V nastavení pluginu si můžeme zvolit velikost ikon a také to, jestli chceme mít informace o pamětech v procentech nebo v KB…

Nastavení
Řada věcí je opět standardní a tedy stejná jako u ostatních zařízení s Windows Mobile, ale nalezneme i několik odlišností.

Nejzajímavější je třetí záložka, kde je soustředěno vše, co se týká bezdrátových technologií. Zapínání Bluetooth a WiFi je sice i na úvodní obrazovce, ale teprve Wireless Manager nabízí přehledný přístup ke všem možnostem…

Další služby a funkce nabízí WiFi utilita a není jich málo…

Užitečný je i Autoconfigurator, který se postará o pohodlné nastavení operátorů…

Poslední utilitka zajišťuje nastavení synchronizace

Závěr
Hardwarová výbava je poměrně bohatá a od tak malého přístroje by ji řada lidí asi ani nečekala. Vzhledem k cílové skupině, pro kterou je přístroj určen, nemusí vadit ani absence 3G, ale ani starší verze Bluetooth nebo pomalejší WiFi. Ostatní parametry jsou standardem platformy Windows Mobile. Přístroj ovšem příjemně překvapuje nečekaně rychlým procesorem a velice výkonnou baterií. To z něj dělá zajímavou volbu i pro náročnější zákazníky, kteří se dokáží smířit s výše uvedenou úrovní datových přenosů.

Po stránce softwarové výbavy asi nelze nic vytknout, ale také se zde nekoná žádné velké překvapení. Naštěstí je zde možnost pořízení bonusových aplikací a tím i vyřešení problému bezpečnosti dat nebo potřeb vyžadujících alternativní PIM aplikace.

V příští části recenze se již nebudeme věnovat prostému popisu, ale budeme se věnovat uživatelským zkušenostem. Prověříme fotoaparát, bezdrátové technologie, baterii, zvukové kvality a tak podobně. Uvidíme, jak si přístroj povede.

Za zapůjčení komunikátoru HP iPAQ hw6815 děkujeme společnosti Hewlett Packard ČR, která nám přístroj poskytla na recenzi. Cena komunikátoru je 12.980 Kč + DPH, tj. cca 15446 Kč včetně DPH. Předchozí díl recenze si můžete přečíst zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 28.11, 2006  Autor: Josef Tkáč   Téma: Recenze PDA, komunikátorů a smartphone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Recenze PDA, komunikátorů a smartphone

"HP iPAQ hw6815 - recenze - II. díl" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: HP iPAQ hw6815 - recenze - II. díl (Hodnocení: 1)
Od: CpeDratDoPC (k.krasl@click.cz) - Úterý, 28.11. 2006 - 19:52:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Prosím o přidání testu na rychlost přenosu z PC po USB do PDA, jak na kartu tak do ROM. Též jak velkou maximálku ve velikosti SD karty zvládá rw6815. Prosím o zveřejnění fotek v plném rozlišení a též co se videa týče aspoň jednu ukázku. Jak může být dlouhý záznam videa. Předem děkuji.


[ Odpovědět ]

Re: HP iPAQ hw6815 - recenze - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 28.11. 2006 - 19:55:19
Prosím o přidání testu na rychlost přenosu z PC po USB do PDA, jak na kartu tak do ROM. Též jak velkou maximálku ve velikosti SD karty zvládá rw6815. Prosím o zveřejnění fotek v plném rozlišení a též co se videa týče aspoň jednu ukázku. Jak může být dlouhý záznam videa. Předem děkuji.


[ Odpovědět ]

Re: HP iPAQ hw6815 - recenze - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 19.12. 2006 - 01:22:28
A ja si dovolim autorovi odporovat v tom, ze po softwarove casti nelze nic vytknout. Vytykam nepritomnost BT manageru, ktera se napr. me citelne dotkla...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.33 sekund