Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2038

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Kolik paměti skutečně mají vaše mobily?

Sponzorované odkazy:


Výrobci převážně udávají celkovou velikost úložného prostoru v chytrém mobilu, ale málokdy uvádějí, kolik toho prostoru zbude pro uživatele. Nemalou část totiž zabere systém a různé vnucené aplikace.

Problém se týká všech platforem. Na Internetu jsme našli pěknou infografiku, která ukazuje, jak na tom s uživatelským prostorem jsou některé vybrané modely s původním 16GB prostorem. Bohužel chybí například populární HTC One, klíčové modely Nokia Lumia, Huawei Ascend P6 nebo skvělý Samsung Galaxy Note 3. Některé z chybějících mají minimálně 32 GB, takže by to chtělo ještě jednu infografiku pro 32 GB, ale tam zase není problém tak palčivý, protože pro uživatele zůstává mnohem více prostoru. 16GB modely jsou cenově výhodnější a některým uživatelů stačí i zbývající prostor, pokud si neukládají větší množství hudby, videí a fotografií. Tady je slíbený obrázek...

Nejhůře dopadl Samsung Galaxy S4, resp. jeho nejlevnější 16GB varianta. Není se čemu divit, když UI TouchWiz a hromada přidaných (a často velmi dobrých) aplikací pochopitelně také potřebuje někam uložit. Někdy jsou přidané aplikace součástí hodnoty přístroje, například když podporují hardwarové funkce, ale někdy jde o zbytečný balast, kterým se výrobce snaží uměle vzbudit dojem "bohaté sw výbavy". Zruční mobilní kutilové to většinou řeší nahráním optimalizované ROM, která zbytečnosti prostě neobsahuje.

Zdroj zprávy je zde

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.01, 2014  Autor: Jan Novotný   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Kolik paměti skutečně mají vaše mobily?" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund