Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6510
Komentářů: 1856

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Apple iOS ovládá přes 73% firemních aktivací

Sponzorované odkazy:


Data pocházejí ze seznamu 500 nejúspěšnějších společností světa, takže na jednu stranu sice tento speciální výběr významně zkresluje výsledek , ale na druhou stranu to ukazuje, co dělají ti úspěšní.

Není až tak dávno doba, kdy ve firemním sektoru převládala mobilní řešení Microsoftu a BlackBerry. Zvláště u Microsoftu to mělo logiku, protože tehdejší kapesní počítače byly přes ActiveSync geniálně propojitelné s firemním PC nebo notebookem a také s domácím PC. Navíc pojem "mobilní kancelář" měl větší váhu než zábava. Integrace mobilní kanceláře ve Windows Mobile byla základní vlastností platformy a v každém smartphone nebo PDA byly základní aplikace -Outlook, Excel, Word a PowerPoint. Velmi snadno se dalo oddělit firemní kontakty a kalendář od soukromých. Dnes se vše řeší jinak, často přes cloud a nezřídka znatelně komplikovaněji.

/p> Po zastavení Windows Mobile vznikla na trhu mezera, která se naléhavěji dotkla právě firemní sféry. Individuální uživatelé, kteří smartphone využívají k práci a primárně k intenzivnímu plánování a využívání PIM, si alternativu najdou poměrně rychle a navíc jich není mnoho. Drtivá většina dnešních uživatelů používá své přístroje především na komunikaci, pak na mobilní vyhledávání informací (MHD, počasí...atd.) a pak také hodně na zábavu (hry, videa, fotografie). O nějakém intenzivnějším plánování ve smyslu Time managementu buď ani neslyšeli nebo si myslí, že ho nepotřebují. To je naprosto v pořádku, protože každý má svůj svět a ty světy se zásadně liší, stejně jako potřeby při práci s mobilem, časem atd. Firemní klientela má potřebu práce s dokumenty a emaily, potřebu intenzivního plánování schůzek a projektů a v sofistikovanější podobě i potřebu připojení na firemní podnikový systém. To vše po zániku Windows Mobile padlo a firmy musely hledat alespoň částečně funkční náhradu.

První trochu použitelné Androidy přišly až cca dva roky po prvním iPhone, takže je zřejmé, co učarovalo manažerům. Své také udělal úspěšný iPad, jehož kvalit androidí napodobeniny objektivně nedosahují ani nyní. Jen několik modelů například od Samsungu se zdáli přibližuje, ale to není věcí pouze hardware, ale také aplikací, ekosystému a celé architektury ovládání a práce. Tyto rozdíly často vzbuzují emoce a řevnivost militantnějších zastánců Androidu, ale s fakty se nedá bojovat.

Výše uvedené navíc potvrzuje i nejnovější výzkum, který zjistil, že přes 73% aktivací nových zařízení je ve prospěch iOS. Výzkum byl prováděn na 500 firmách hodnocených pro Fortune 100 (TM), z čehož je zřejmé, jak se chová 500 nejúspěšnějších firem světa! Samozřejmě, nikdo nikomu nezakazuje chovat se naprosto opačně.

U tabletů (důvody viz výše) je situace ve firemní sféře Fortune 100 drtivě převažující pro Apple. Android zde má zasloužených necelých 9%...

Otázkou je, jak se v této situaci bude chovat Microsoft. Ten vyklidil pozice v segmentu mobilů (tablety v podstatě neexistovaly, takže neměl ani co vyklízet) a nyní se trpělivě, ale intenzivně snaží získat ztracené pozice. Tablety Surface by mohly ve středně dobém horizontu uspět, protože jsou primárně vyvinuty jako pracovní nástroj! Integrovaná kancelář MS Office je výborným základem, na kterém může Microsoft stavět a také předpovědi vyznívají optimisticky. Navíc je řada Surface Pro vybavena plnohodnotným desktopovým operačním systémem, což umožňuje mobilně používat známé PC programy z Windows PC. To je velká konkurenční výhoda i pro individuálního uživatele natož pak pro firemní zákazníky. V oblasti mobilů se Windows Phone také začíná pomalu dařit, a to zvláště v Evropě. Ve 23 zemích mobily s Windows Phone překonaly prodeje iPhone, což se týká i České republiky, ale to již nejsou data z firemního sektoru. Pozice Microsoftu tedy vypadá nadějně, ale redmondskou firmu čeká ještě mnoho práce, než získá ztracené místo ve firemním sektoru. Uvidíme jaké budou výsledky za rok a jak se projeví nový CEO Microsoftu.

Podrobnosti naleznete zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 13.02, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Apple iOS ovládá přes 73% firemních aktivací" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Apple iOS ovládá přes 73% firemních aktivací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 13.02. 2014 - 15:19:39
Tak zavádějící statistiku jsem dlouho nečetl... vlastně četl. Naposled při porovnání výdrží telefonů... Zajímavé je, že zase vyhrál Apple :D


[ Odpovědět ]
Re: Apple iOS ovládá přes 73% firemních aktivací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 13.02. 2014 - 15:46:57
 
To nic. Jen máš problém s realitou. Co je na tom zavádějícího? Vzali TOP 500 firem a zjistili kolik nových placek a mobilů se koupilo do firmy. Jasné a průzračné jak jarní potůček. Že to nerezonuje s Tvým světovým názorem o nejlepších blikátkách, je jiná věc. :o))


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund