Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

E-Ten X800 - 1. část recenze

Sponzorované odkazy:


Komunikátory zažívají svůj boom, výrobci se předhánějí v tom, kdo vyrobí model s lepší výbavou. To co bylo ještě před rokem nebo rokem a půl snem, je dnes běžnou realitou. Nároky uživatelů stoupají a je mnoho těch, kteří chtějí mít ve svém komunikátoru - "všechno". Právě pro takové náročné uživatele je určen model E-Ten Glofiish X800, který je právem považován za absolutní špičku ve vybavenosti.

Přístroj nám k recenzi zapůjčila společnost AH Mobile. Je to první E-Ten, který se k nám dostal a jsme rádi, že vám můžeme představit asi nejvybavenější komunikátor současnosti. V této části recenze si prohlédneme balení a všechny doplňkové komponenty.

Obsah balení
Již z krabice je patrna energie, se kterou X800 přichází. Oranžová krabice přímo křičí, že nechce zůstat někde v koutě. Žádná elegantní čerň, ale oheň, který pálí konkurenci...

Balení obshuje komunikátor Glofiish X800, pouzdro na opasek, AC adaptér, USB kabel pro synchronizaci, náhradní stylus a nezbytný CD-ROM s ActiveSync a bohužel jen trial verzí MS Outlook 2007...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Synchronizace a napájení
Tady se snad ani žádné větší překvapení nedá čekat. K přístroji je dodáván naprosto standardní USB kabel, což je pochopitelně jediné právné řešení. Doba speciálních systémových konektorů už naštěstí minula a všechny významnější firmy vyrábějící zařízení s Windows Mobile již používají toto univerzální řešení...

To se týká i napájení. AC adaptér má vstup 100-240 V / 0,2 A (při 50-60 Hz) a výstup 5 V / 1 A. Výměnná hlavice adaptéru potěší cestovatele. V našem "testovacím" přístroji nebyla sice alternativní zástrčka, ale předpokládáme, že v originálním balení nebude chybět.

Sluchátka - handsfree
Globalizace má své nevýhody. Některé produkty nebo jejich části se prostě nevyplatí vyrábět a tak je producenti kupují u jednoho zdroje. Je to sice levnější, ale někdy poněkud nudné. Tento trend určitě není nový, ale v poslední době jsme podobná sluchátka mohli vidět u řady jiných výrobců. Sluchátka nejsou špatná, mají celkem slušnou kresbu zvuku a běžně citlivému uchu nešumí. Prostě použitelný doplněk. Náročnější uživatelé se jistě poohlédnou po jiných, ale většině asi budou stačit tato. Naštěstí se E-Ten neshlédnul v experimentech konkurenčního HTC a nezkouší zvukový výstup přes USB konektor. Díky tomu lze bez větších potíží a hlavně bez nutnosti pořizovat redukci použít jiná sluchátka...

Za povšimnutí stojí zlacený konektor stereo jacku a ovládací prvek s chromovaným tlačítkem a kolečkem pro regulaci hlasitosti. V ovládacím prvku je umístěn i mikrofon pro handsfree a nechybí ani klip pro připevnění sluchátek k oděvu...

Pouzdro
Tady skutečně nemáme důvod si stěžovat na nudný doplněk. E-Ten nás překvapil decentním dvoubarevným řešením s elegantním jednostranným vykrojením na přední části, ale hlavně novým způsobem jištění připevnění pouzdra na opasek. To je novinka, kterou jsme zatím neviděli u žádného jiného výrobce a moc se nám líbila.

Pouzdro je zhotoveno z měkké umělé kůže černé barvy s texturou. Vnitřek je rovněž z umělé kůže, ale tentokráte z hnědé. Hnědý je i ozdobný prvek na flipu, kde je umístěn i nápis "glofiish". Pouzdro působi decentně a jemně. Rozhodně to je doplněk, za který není nutné se stydět, jak tomu někdy bývá u levných a spíše provizorních pouzder...

Na následující fotografii si můžete prohlédnout zajišťovací poutko, které brání neúmyslnému vyklouznutí klipu z opasku i násilnému vytrhnutí pouzdra z opasku. Vyzkoušeli jsme to a poutko vydrželo i brutálnější pokus o vytržení. Při nasazování se pouzdro normálně zasune klipem za opasek a následně se provlékne poutko pod opaskem a zapne se na druk v horní části pouzdra. Praktické a elegantní řešení, které je mnohem lepší než obyčejný klip nebo pouhý provlékací pruh.

Návrhář tohoto pouzdra myslel skutečně hlavou, takže i otvory pro reproduktor na zadní straně a pro jack na spodní hraně zdvojil tak, aby byly přístupné ve dvou polohách X800 v obalu. Více už logicky nelze dosáhnout, protože na přední straně je flip pouzdra. Dobré řešení! Tento doplněk se opravdu povedl.

Stylus
Posledním prvkem výbavy je stylus. E-Ten nešetřil a k přístroji dodal 2 stylusy. Jeden je přímo v X800 a náhradní je zabalen do úhledného sáčku a přiložen k ostatním doplňkům. Stylus pro X800 je vysouvací s výraznou horní částí, která je zhotovena z matného, měkčího plastu.

Závěr
Větší část výbavy je standardní, ale s dobrou kvalitou zpracování. Příjemně nás překvapilo provedení pouzdra, které považujeme za velice podařené a s vysokou užitnou hodnotou. Potěšil nás i náhradní stylus. Ve výbavě nám ovšem chyběl držák do automobilu a DC adaptér. U přístroje, který se mimo jiné chlubí kvalitním integrovaným přijímačem GPS a dokonce podporou RDS/TMC to považujeme za chybu. Tu lze naštěstí snadno napravit zakoupením univerzálního držáku a standardního DC adaptéru, ale u špičkového přístroje s maximální výbavou by tyto dva doplňky podle našeho soudu neměly chybět. Uživatel je tak nucen řešit problém hned po koupi přístroje. Jinak k výbavě nemáme žádné výhrady.

V následující části recenze se budeme věnovat samotnému přístroji. Podrobně si jej prohlédneme a seznámíme se s jeho technickými parametry. Za zapůjčení přístroje k recenzi děkujeme společnosti AH Mobile.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 20.11, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Recenze PDA, komunikátorů a smartphone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Recenze PDA, komunikátorů a smartphone

"E-Ten X800 - 1. část recenze" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: E-Ten X800 - 1. část recenze (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 20.11. 2007 - 07:33:59
Tak na tuhle recenzi jsem se těšil! VGA a GPS!


[ Odpovědět ]
Re: E-Ten X800 - 1. část recenze (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 20.11. 2007 - 10:12:56
 
jj, jen je škoda, že je to zrovna v podání E-Tena....:-/


[ Odpovědět ]
What Are Standard Methods Of Teeth Tooth Whitening? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 12.07. 2018 - 10:50:43
 
2018.7.12linying
adidas [www.scarpe-adidas-superstar.it]
adidas outlet [www.adidasoutletstoreonline.us.com]
lacoste jeans [www.lacostejeans.com]
softball bats [www.softballbats.us.com]
pandora charms [www.pandorauk.co.uk]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

chenlixiang (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 19.11. 2018 - 08:11:52
2018.11.19chenlixiang kids jordans [www.jordanforkids.us.com]
coach outletr [www.coachoutletshandbags.us.com]
kenzo clothing [www.kenzoclothing.us.com]
oakley vault [www.oakley--sunglasses.com.co]
givenchy jewelry [www.givenchyjewelry.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.41 sekund