Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6620
Komentářů: 2024

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Kde najdete WiFi zadarmo?

Sponzorované odkazy:


Bez lovení bezplatných WiFi hotspotů se dnes neobejde řada notebooků, tabletů a také smartphone, pokud nechtějí přečerpat FUP. K dispozici je aplikace FreeZone pro Android a iOS (iPhone a iPad).

Aplikace má trochu širší práva, ale ta se dají tolerovat vzhledem k poslání i obecné popularity. V jednom okamžiku sice aplikace vyžadovala povolení SuperUser, ale ta lze zamítnout (je tam volba povolit/zamítnout). Jinak má program standardní instalaci. verze se bude lišit podle typu zařízení...

Průvodce můžeme přeskočit a hned se vrhnout na to nejdůležitější. Aplikace ukáže mapu s dostupnými WiFi (Google Map), kterou lze pochopitelně zoomovat až na lokalitu, kde se nacházíte. Pokud máte zapnutou GPS, je lokalizace nejbližšího WiFi pochopitelně jednodušší, ale zase vyčerpáváte baterii). V menu je možnost přihlášení přes Google + a Facebook. To fakticky znamená propojení vaší identity s místem a dokonce s internetovým uzlem, přes který budete stahovat nebo odesílat data a různé informace. Paranoici se vyděsí, naivové nad tím mávnou rukou.

Nastavení umožňuje aplikaci vyladit, ale asi nejdůležitější je nastavení "skeneru", který vám může vyčerpat baterii o dost dříve, než je nezbytně nutné. Nejzajímavější samozřejmě je vyhledávání lokálních WiFi a zobrazení podrobných informací o přístupovém bodu, a to včetně možností nechat se navigovat na místo...

Pěkná, užitečná aplikace, která se může hodit hlavně v místech, která neznáte. Působnost služby je globální , takže ideální pomocník pro turisty a cestovatele, kteří hledají nezabezpečené(!!!), ale volně dostupné připojení k Internetu pomocí WiFi.

Stahovat můžete z Google Play pro Android nebo z iTunes pro Apple

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 18.02, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Kde najdete WiFi zadarmo? " | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund