Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6506
Komentářů: 1852

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Google začal vychovávat uživatele Google Glass

Sponzorované odkazy:


Chytré brýle Google Glass jsou fajn vychytávka pro geeky, ale také kontroverzní produkt. Představa jejich hromadného nošení již tak sympatická není a vyvolává mnoho negativních postojů a pochyb. Google to dobře ví.

A zatím je to jen začátek. Doba se mění a nyní začíná být mnoho lidí mnohem opatrnější na své soukromí, cože je jen dobře a doufejme, že tento směr bude nabývat na intenzitě. Je to pochopitelná reakce na to, co si k svobodným občanům dovolují státní instituce i soukromé subjekty, ale také různá nadnárodní sdružení typu EU nebo mezinárodní organizace. EU nám vnutí šmírovací systém eCall, kamery jsou na každém rohu, rozvědky monitorují téměř veškerou elektronickou komunikaci, policie odposlouchává premiéry vlád, vlády chtějí určovat, na co se budete dívat na Internetu, co můžete nosit, co nesmíte veřejně říkat. Aby toho nebylo málo, tak Google ví, co hledáte na Internetu, co jíte, kam se chodíte bavit a s kým, jaké jsou vaše zájmy, nápady a o vašich tajných snech a představách toho ví více než váš partner, rodina a nejbližší přátelé dohromady. Každý z nás je stále více a více monitorován, sledován a jeho počínání v elektronickém i reálném světě je zaznamenáváno. Ano, a to všechno i prostřednictvím našich mobilních telefonů. Lidé si to konečně začínají uvědomovat a nezbývá doufat, že ještě není pozdě. Výměnou za dočasné pohodlí přicházíme o svobodu a necháváme si vnutit lživé sliby o větší bezpečnosti na ulici, na Internetu, doma i na silnicích.

„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ - Benjamin Franklin

V této situaci je přímo ohrožen jeden z klíčových produktů Google - Google Glass. Lidé mohou a doufejme že i budou reagovat velmi negativně na nepovolené nahrávání a může docházet nejen ke konfliktům, ale také o obecnému odmítnutí tohoto produktu a k otevřenému odmítání komunikace s jeho nositeli. Obrovská investice a naděje Google by se tak snadno mohla zmařit, protože ji veřejnost odmítne tolerovat. Navíc stačí jeden nebo dva případy zjevného zneužití a negativní postoje společnosti mohou vygradovat.

Ve společnosti Google se to samozřejmě ví a stejně tak se ví, že je třeba preventivně proti tomu něco dělat. Google proto vydal jakýsi manuál "Google Glass etikety", která by měla nositelům chytrých brýlí doporučit vhodné postupy, jednání a chování. Příručku s řadou doporučení najdete tady. Jsou tam rady, které by bylo dobré dodržovat, ale asi nelze reálně očekávat, že se tím budou řídit všichni.

Obáváme se, že chytré brýle tohoto typu, nejde jen výhradně o Google, nepřinesou moc pozitivních věcí do lidských životů a spíše máme vážné obavy, že obecně lidem spíše budou škodit. Je to ovšem jen náš subjektivní názor a jiní lidé mohou mít jiné názory....alespoň prozatím.

Zdroj zprávy zde

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 19.02, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Google začal vychovávat uživatele Google Glass" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.82 sekund