Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6549
Komentářů: 1884

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Obrázek na Glance obrazovku ve Windows Phone

Sponzorované odkazy:


Nokia Glance je vychytávka, která umožňuje energeticky velmi úsporné zobrazení některých informací na vypnutém displeji. Baterii to nezatíží a uživateli prospěje. Tato záležitost má ovšem i další možnosti, které se postupně odkrývají. Otestovali jsme způsob, jak tam dostat i obrázek a dokonce i vlastní.

Není to úplná novinka, protože jeden ze základních programů pochází z podzimu minulého roku, ale setkali jsme se s udivenými dotazy z okolí, takže tento článek spojuje odpověď, jak to udělat a současně upoutávku na novější službu a její aplikaci.

Na stránkách GlanceScreens.com najdete katalog zdarma dostupných obrázků pro Glance zobrazení a stejná firma stojí i za stejnojmennou aplikací, kterou si můžete stáhnout zdarma. Aby bylo naprosto zřejmé, o co jde, udělali jsme fotografii výsledku...

Samozřejmě, místo tygra tam můžete mít libovolný obrázek z výše uvedeného serveru, ale také libovolný vlastní, což si ukážeme dále. Začneme klasicky instalací. Program vyžaduje přístup k identitě telefonu, což nevidíme rádi. Po otevření aplikace se nám objeví listování několika posledními obrazovkami, kde si můžete vybrat download (ikonka šipky směřující dolů) nebo si prohlédnout větší náhled a informace o obrázku. Ikonka v levém horním roku vedle nápisu Featured, vám vyroluje menu z levé strany, kde si můžete vybrat kategorii obrázků a vyhledat, co se vám líbí. Vybraný obrázek se jen uloží do telefonu...

K dalšímu postupu je nezbytně nutná druhá aplikace, kterou si musíte stáhnout. Jedná se o betaverzi programu Glance Background od Nokie, který se nám ovšem nepodařilo najít na Windows Store samostatně, ale z aplikace to prostě jde (další možností je program vyhledat přes Google, což vy už nemusíte)...

Tato aplikace je klíčová a má i vlastní editor, v které můžete vybraný obrázek trochu upravit. Vzhledem k tomu, že výsledek nemá být náročný na baterii, jsou víceméně potlačeny všechny jasné body a barvy. Na obrazovku Glance se pak dostane něco velmi vzdáleně podobného linorytu nebo monochromatickému obrázku, ale pro oživení jinak skoro mrtvé obrazovky to stačí a s trochou tvůrčí invence si můžete i docela slušně vyhrát.

Takže obrázek si vyberete buď z výše uvedeného katalogu GlanceSreen, resp. z její mobilní aplikace nebo zavítáte do vlastní galerie obrázků, které máte uloženy v mobilu a vyberete si obrázek tam. Pak provedete úpravy a výsledek zaškrtnete, aby aplikace Glance Background věděla , který z obrázků má zobrazovat. A to je vše. Obrázky můžete střídat, mazat a samozřejmě také dohrávat nové...

Zdarma můžete stahovat z Windows Phone Store. Není to žádná revoluce, ale maličkost, která potěší a zpříjemní používání vašeho zařízení s operačním systémem Windows Phone. Zkoušeli jsme, jestli to nějak ovlivní spotřebu. Přes noc ubyly 2% (cca 7 hodin, flight mode), což je stejně nebo maximálně o 1% více než obvykle. Aplikace tedy má minimální odběr.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 03.03, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Phone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Phone

"Obrázek na Glance obrazovku ve Windows Phone" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Obrázek na Glance obrazovku ve Windows Phone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 03.03. 2014 - 12:04:22
Blbinka, ale moc pěkná. :)


[ Odpovědět ]

Re: Obrázek na Glance obrazovku ve Windows Phone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 03.03. 2014 - 12:54:58
Funguje! Díky za tip! P.


[ Odpovědět ]

Re: Obrázek na Glance obrazovku ve Windows Phone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 03.03. 2014 - 19:10:12
bezva blbinka. Kdo umí s editorem, má nekonečnou zábavu :o)


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund