Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6560
Komentářů: 1889

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Český turistický průvodce nejen pro Windows Phone

Sponzorované odkazy:


Původně byla aplikace Turistický průvodce dostupná pouze pro Android. Nyní přichází také pro Windows Phone a iOS (iPhone a iPad). Multiplatformní aplikace je zdarma pro všechny uvedené systémy.

Původní variantu pro Android jsme recenzovali již v roce 2012. Nyní vám ukážeme, jak vypadá nejnovější verze pro operační systém Windows Phone 8. Aplikace má sice poněkud širší práva, ale alespoň nevyžaduje identitu. Opodstatnění některých práv na multimédia jsou pochopitelné, protože program mimo jiné používá i mluvené slovo! Nicméně, nepředbíhejme a podívejme se pěkně popořádku na celou aplikaci...

Hlavní obrazovky jsou dvě a dohromady mají 5 tlačítek. Čtyři jsou na jedné a zbývající (Nastavení) na druhé. Nejprve se podíváme na informační volbu, kde je podrobnější info o aplikaci (včetně kontaktů na podporu) a manuál. V nastavení je pak volba jazyka, nastavení GPS...

..., velikost okruhu POI (body zájmu) a povolení zvukového výstupu včetně nastavení jeho hlasitosti. Víc nic s aplikací nepořídíte, dokud si ve správci map nestáhnete mapové podklady pro danou oblast. Objem dat je poměrně velký a stahování trvá několik minut, podle rychlosti internetového připojení atp.

Mapových oblastí bohužel není prozatím mnoho (10), což samozřejmě zklame některé uživatele. Nicméně, jedná se o první verzi, takže lze doufat, že se postupně rozšíří i o další regiony. My jsme si pro ukázku vybrali nedaleké Hlučínsko. Po stažení se ještě musí vybraná oblast nastavit. Následně se dá z hlavní strany aplikace již prohlížet Aktuality a Mapy, resp. POI na mapách. Aktuality představují přehled různých kulturních, sportovních a veřejných akcí...

U každé akce je uveden název, místo, termín a mapka. Zajímavější jsou POI vyhledané na mapě, což jsou turisticky zajímavá místa, historické objekty, hospůdky a mnoho dalších.

Každý POI ze zoomovatelné mapy má 3 horizontálně listovatelné obrazovky, které nabízejí popis, kontakty a sadu obrázků. Skvělý je i hlasový doprovod, protože aplikace popis POI přečte!

S aplikací se dá pracovat různými způsoby. Je funkční i v off-line režimu, tzn. i na místech bez pokrytí signálem datových služeb.

Aplikace může sloužit jako hlasový průvodce městem, regionem, cyklostezkou, či stezkou pro pěší. V blízkosti zajímavé lokality sama zobrazí a nahlas přečte podrobné informace týkající se daného místa. Zpracování je pěkné, instalace map je zdlouhavá a trošku komplikovanější. Je otázkou, jestli má smysl natahovat do mobilu další mapy, když většina uživatelů stejně používá NOKIA Here+ nebo Google Mapy nebo sofistikované navigační systémy. Nutno dodat, že správnou odpovědí si nejsme zcela jisti, takže konečné rozhodnutí necháme na vás. Obecně se jedná o dalšího mobilního průvodce, jakých je k dispozici více (na některých platformách). Alternativa ovšem nikdy neuškodí, takže proč jej nevyzkoušet?

Aplikaci můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store. Program můžete zdarma stahovat také z Google Play(pro Android) nebo z iTunes pro mobilní systém od Apple.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 10.03, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Phone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Phone

"Český turistický průvodce nejen pro Windows Phone" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.33 sekund