Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6624
Komentářů: 2030

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

HP R930 - první s dotykovým displejem! (Preview) - I. část

Sponzorované odkazy:


Palmserver není tím správným místem pro recenze digitálních fotoaparátů. Problematice "digitálů" se věnujeme jen velmi okrajově. Občas uvedeme nějaký digitální šperk nebo se zmíníme o integrovaných kamerách v PDA, komunikátorech nebo chytrých mobilech. Dnes uděláme výjimku a podíváme se na nejnovější digitální fotoaparát z produkce Hewlett-Packard.

Dělání recenzí není zrovna lehká práce a kromě času vyžaduje i hlubší orientaci v dané problematite. Nejsme fotografové a naše znalosti specialit a odborných záležitostí nejsou na takové úrovni, abychom se mohli pustit do skutečné recenze. Nabízíme vám proto spíše "preview", což je v našem podání zjednodušené a možná i trochu povrchní seznámení z produktem.

Jedná se o digitální fotoaparát HP R937, který se vyznačuje jednou neobyklou vlastností, a sice dotykovým displejem. Pomocí dotykového displeje se ovládá veškeré nastavení a drtivá většina všech funkcí. Pravda, s výjimkou spuštění přístroje, pořízení snímku nebo záznamu (video) a zoomu (optického i digitálního). Nejprve si ovšem vše podrobně prohlédněme...

Balení
Krabice, typická pro produkty Hewlett Packard, obsahuje jen několik málo položek. Nalezneme zde fotoaparát R937, standardní USB kabel, AC adaptér s výměnnou zástrčkou, CD-ROM s programy a nezbytnou papírovou dokumentaci, která obsahuje i český manuál...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Přiložený CD-ROM obsahuje programy pro Windows Vista, Windows XP a dokonce i pro Mac OS...

Nabíjení a synchronizace
Nabíjení přístroje lze provádět dvěma způsoby. Prvním je klasícké dobíjení pomocí AC adaptéru, druhým je využití USB. V obou řípadech je základem univerzální USB kabel, který je určen i pro připojení adaptéru k fotoaparátu...

Zajímavě je řešen AC adaptér. Hlavice má výměnné zástrčky. V balení byla pouze zástrčka pro náš typ sítě, ale pravděpodobně lze zakoupit i zástrčku pro jiné země. Je zajímavé, že tato nebyla součástí balení jako tomu kdysi u některých PDA. Možná si jen výrobce tímto způsobem zjednonušuje kompletaci podle cílového trhu. Na druhou stranu, může být "rozebraný" adaptér skladnější.

K vysouvání zástrčky je třeba sticknout tlačítko západky na zadní straně adaptéru. Zajímavá konstrukce, s jakou jsme se dosud nesetkali...

Následující obrázek ukazuje zkompletovaný adaptér, tj. včetně připojeného USB kabelu...

Prohlídka fotoaparátu
Konečně se dostáváme k prohlídce fotoaparátu HP Photosmart R937. Přístroj je poměrně těžký, což oproti různým "plastovým" konkurentům působí velmi dobře. Uživatel má dojem, že za své peníze získal podstatně vyšší hodnotu, aniž by ovšem fotoaparát svojí váhou "trhal kapsy". Celokovové tělo je provedeno v matné černé barvě, kterou oživují některé ozdobné prvky a chromované drobnosti (nápisy, logo, nálepka, rámeček kolem objektivu). Celek vypadá atraktivně, elegantně a trochu vzbuzuje respekt. Co asi umí?

Jednou z prvních věcí které si všímáme je poutko zakončené umělohmotným prvkem, který plní funkci stylusu. Naprosto shodný prvek jsme již jednou viděli, bylo to u navigace Dynavix Cube Alpha, kterou jsme vám předvedli v loňském roce.

Na čelní straně si ještě můžeme všimnout objektivu s kovovou zásuvnou krytkou a nad ním umístěného blesku. Vedle jsou pak měřící senzory...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Na zadní straně je velký dotykový displej s úhlopříčkou 3,6". Po jeho pravé straně jsou dvě tlačítka. Horní je určeno pro zoom, dolní pro přepnutí displeje...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Na boční staně pak nalezneme poměrně robustní úchytku pro poutko a mini USB konektor s LED diodou, která signalizuje komunikaci fotoaparátu s PC...

Druhá boční strana je prázdná...

Mnohem zajímavější je horní hrana přístroje. R937 zde má umístěn hlavní spínač ON/OFF s tyrkysově svítící LED diodou, přepínač mezi režimy foto-video-prohlížení a spoušť fotoaparátu...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Po zapnutí fotoaparátu se automaticky zasune krytka objektivu a na dotykovém displeji se zobrazí několik stavových ikon a velké tlačítko "Menu"...

Spodní hrana obsahuje závit pro stativ a dvířka pro přístup k paměťové kartě a baterii...

Baterie tylu Li-ion má kapacitu 1100 mAh a výstupní napětí 3,7 V...

Závěr
Prvotní prohlídka nedopadla špatně. Kovové tělo vypadá luxusně a odolně. Přístroj se dobře drží v ruce a ovládání přístroje pomocí klasických "hardwarových" tlačítek vzbuzuje dojem něčeho jednoduchého, s čím by neměl mít problém ani naprostý začátečník.

V následující části, kterou si budete moci zítra se podíváme jak je to s tou "jedoduchostí" doopravdy. Čeká nás totiž prohlídka toho nejzajímavějšího, a sice funkcí, které nabízí dotykový displej. To je také hlavní důvod, proč jsme se zcela výjimečně pustili do preview digitálu. Chceme zjistit, jak tento princip pojali vývojáři HP a jestli to je nebo není cesta pro pohodlné a efektivní ovládání fotoaparátů.

Za zapůjčení děkuje českému zastoupení společnosti Hewlett Packrd ČR. Oficiální stránky produktu jsou zde. Doporučená cena je 6210 Kč + DPH.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 26.11, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Recenze PDA, komunikátorů a smartphone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Recenze PDA, komunikátorů a smartphone

"HP R930 - první s dotykovým displejem! (Preview) - I. část" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: HP R930 - první s dotykovým displejem! (Preview) - I. část (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 26.11. 2007 - 09:03:54
Otázka je, jestli dotyk. displej má být nějaký přínos. WM zařízení ode mne vyžaduje několikanásobně více interakce s displejem než Palm Garnet a rozhodně to není v běžném provozu přínosem. Tak i iAduio D2 má dotyk displej a ve většině případů je toto síše komplikací oproti HW tlačítkům.


[ Odpovědět ]

několik předběžných připomínek (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Pondělí, 26.11. 2007 - 09:13:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Na první pohled má fotoaparát několik diskutabilních (osobní pohled) nedostatků:
1/ šroubení pro stativ není ani přibližně ve středu telesa = obtížné použití ministativu pro fotografování se samospouští.
2/ speciální baterie = nelze jednu nabíjet a druhou používat. To může být opravdu hodně problematické.
3/ AV výstup = nelze ukazovat, prohlížet či editovat (mazat nepovedené) fotky na televizi, kde je toho vidět rozhodně víc, než na (byť poměrně velkém 3,6") displeji.

Nemluvě o ergonomii ovládání, kdy jedno tlačítko může hodně zjednodušit ovládání, ale to je věc obslužného FW a jsem zvědavý, jak to HP zvládlo. Mimochodem, docela bych se děsil SW pro PC, který je v provedení HP tradičně otřesný, obludný a chabě použitelný. "Ovladač" pro jinak velmi solidní tiskárnu má v podání HP 250 MB, včetně SW pro úpravu obrázků, který nelze odmítnut nainstalovat :-(


[ Odpovědět ]
Re: několik předběžných připomínek (Hodnocení: 1)
Od: Jan (neu.tron@post.cz) - Pondělí, 26.11. 2007 - 16:15:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
S tou baterkou bych to tak neviděl, dnes má většina těhle rodinných foťáků integrovanou baterku, protože je menší než tužkové. Třeba mjůčka od Olympusu, Casia a další. Ten TV výstup mi vadí více.


[ Odpovědět ]
Re: několik předběžných připomínek (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Pondělí, 26.11. 2007 - 20:39:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No, třeba ty baterky, to je důvod, proč si takovy foťák nevyberu. 2 AA seženu vždycky a beru standardně s foťákem jedny či dvoje nabitý navíc. U kámoše jsem viděl, že měl nějaký monoblok, který šel vyndat a nahradit dvěma tužkovkama, což je taky dobré řešení.


[ Odpovědět ]
Re: několik předběžných připomínek (Hodnocení: 1)
Od: Jan (neu.tron@post.cz) - Pondělí, 26.11. 2007 - 21:09:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
ten monoblok jem taky viděl, myslím, že zrovna Olympus ho měl, ale nebyl nabíjecí. A stejně ta baterka vypadá nějak "univerzálně" vsadil bych se, že to bude nějaká přemalovaná nokia, jak se používá i do GPSek :o))


[ Odpovědět ]
Re: několik předběžných připomínek (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Pondělí, 26.11. 2007 - 21:44:16
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ja vidim problem spise v externi nabijecce. Jinak no problem, holt si koupim jeste jeden ci 2 bloky, ale nabijet je ve fotaku, kdyz potrebuju zrovna vzit fotak na par fotek a vybity nahradni blok chtel dat nabijet je dost nesokovny.

Trba na dovoleny jsem vzdy jedny baterky nabijel a druhy provozoval. To by byl s timhle blokem, bez externi nabijecky, problem.

---

do redakce: Nechte si opravit posilani reakci v diskusi. Posila to tolikrat, kolikrat jeden prispel. Takze az na tohle nekdo odpovi, dostanu celkem 2 kopie odpovedi (do ted to to byly 2). Hlasil jsem to hned po zprovozneni noveho Palmserveru.


[ Odpovědět ]
Re: několik předběžných připomínek (Hodnocení: 1)
Od: Jan (neu.tron@post.cz) - Pondělí, 26.11. 2007 - 22:05:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Mi to dělá taky, odpověděli mi, že s tím neumí nic udělat. Bavil jsem se osobně s šefredaktorem a slíbil nápravu až po novém roce, kdy přes vánoce prý chtějí dělat nějaké větší zásahy do CMS. Mi hlavně vadí to, že se nedá kliknout na název článku.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund