Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6549
Komentářů: 1884

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jak najít lékárnu nejen na Windows Phone

Sponzorované odkazy:


Pan Petr Kaštánek připravil mobilního klienta pro praktické vyhledávání lékáren a léků. Aplikace je zdarma dostupná pro Windows Phone 8 a 8.1, ale k dispozici je i oficiální varianta pro operační systém Android OS.

Oficiální stránky původní internetové služby jsou na najdi-lekarnu.cz. Jedná se o potřebnou službu, protože čas od času potřebuje léky asi každý člověk, případně někdo z jeho rodiny. Mobilní varianty jsou pochopitelně žádané, protože umožňují řešit problém okamžitě a třeba i po cestě.

Po instalaci aplikace je nutno nejprve stáhnout mapové podklady. To lze udělat v nastavení, kde je rovněž volba aktualizace databáze. Jak si dále ukážeme, je tato funkce velice potřebná. Z nastavení se dostaneme i na krátké info o aplikaci. Stažení cca 173 MB map se vyplatí, protože aplikace pak pracuje i v offline režimu, což vzhledem k její povaze je poměrně důležitá věc. Zaseknout se na tom, že nikde není volná WiFi nebo dostupný signál pro připojení k Internetu, by při akutním hledání lékárny asi nebylo příjemné.

Nejprve se podíváme na vyhledávání léků, což je poměrně sofistikovaná záležitost. Aplikace umí vyhledávat několika způsoby, a to primárně podle názvu léku. To se dá použít, když název známe, ale chceme se dovědět více. Program nabízí vyčerpávající informace a podrobnosti, které by snad mohly složit i lékařům. Ke stažení je dokonce i příbalový leták v PDF nebo označení na obalu léku!

Vyhledávat ale lze i podle účinných látek. Dalším způsobem je vyhledávání podle substitutů (látky s alternativním účinkem)...

Další je vyhledávání podle skupin, ale to je již asi opravdu pro odborníky...

A nakonec se dostáváme k vyhledávání lékáren. Program vyhledává podle polohy, ale také lze zadat název města nebo obce. Výsledkem je seznam lékáren v daném prostoru a opět velmi podrobný výpis informací o každé lékárně. Jsou zde kontakty, jméno vedoucího lékárníka i takové podrobnosti, jako je schopnost práce s elektronickým receptem...

Samozřejmostí je zobrazení na mapě a také otevírací doba lékárny...

Aplikaci můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store a její variantu pro Android z Google Play. Velmi užitečná věc s velmi dobrým zpracováním. Tento program se může hodit opravdu každému. Doporučujeme vyzkoušet! Nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 15.04, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Phone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Phone

"Jak najít lékárnu nejen na Windows Phone" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak najít lékárnu nejen na Windows Phone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 29.05. 2020 - 11:34:50
nadal orologio [www.coldend.com]
negozio repliche rolex roma [www.tournreg.com]
rolex kosten [www.villa-majorana-porto-vecchio.com]
mavado fiero [www.ddvstudio.co.uk]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.19 sekund