Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6549
Komentářů: 1884

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Mobilní aplikace pro horolezce nejen pro Windows Phone

Sponzorované odkazy:


Květnová novinka Climber Base potěší aktivní horolezce, kteří mají mobil s Windows Phone 7.5 a výše nebo Android OS 2.3 a výše. Program je pro oba mobilní operační systémy zdarma.

Aplikace poslouží jako mobilní alternativa ke službě climberbase.com, která nabízí podrobné informace o různých akcích, o místech na lezení a také o lidech, kteří se tomuto sportu věnují. Pojďte se podívat na podrobnosti. Obě aplikace mají stejné GUI. Program pro Android má na svědomí pan Jan Molík a pro Windows Phone pan Jan Nováček.

Program má standardní instalaci a nevyžaduje žádná zbytečně všetečná práva na soukromí uživatele. Uživatelské prostředí je vzorově intuitivní a snadno ovladatelné jednou rukou. Po instalaci se objeví hlavní obrazovka s mapou a aktuální pozicí na pozadí. Čtyři velká modrá tlačítka stačí na všechny hlavní funkce. První (horní levé) tlačítko "Events" vylistuje nejbližší akce pro danou lokalitu. Tu lze změnit. Aplikace je mezinárodní, takže i když ji testujeme na české podmínky, na své si přijdou i ti, kdo si rádi zajedou na lezení i do ciziny. Ale vraťme se k akcím. Každá akce ze seznamu má svou stránku, kde jsou podrobnosti a někdy i galerie obrázků. Někde je podrobností více, u některých akcí méně. Program rovněž nabídne i zobrazení trasy k místu konání akce na mapě...

Další tlačítko "Crags" nabízí seznam míst k lezení. Platí zde totéž co výše, tj, opět je zde možnost nalezení trasy, prohlížení fotografií a samozřejmě i základní informace o místě.

Program zde má rezervy v oblasti dat, resp. chybí podrobnější popisy, informace o obtížnostech a kvalitě lezeckého terénu a tak podobně. Také některé galerie jsou zatím prázdné, což je docela škoda. Vzhledem k tomu, že aplikace je nová, lze předpokládat, že časem bude obsah přibývat.

Volba "People" nabízí seznam registrovaných lezců a jejich lokalizaci. to se může hodit, když někdo hledá spřízněnou duši, potřebuje vyřešit dopravu (zaplnit místa v autě) nebo se zeptat na podrobnosti a tak podobně. I zde je poměrně velký potenciál do budoucna, pokud se podaří doplnit data a obrázky...

Poslední screenshoty věnujeme informaci o aplikaci, která jev angličtině a odkazu na stránky climberbase.com, který je skryt pod posledním tlačítkem "Web"...

Aplikaci můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store a z Google Play.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 14.05, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Phone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Phone

"Mobilní aplikace pro horolezce nejen pro Windows Phone" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Mobilní aplikace pro horolezce nejen pro Windows Phone (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 15.05. 2014 - 17:22:08
Bohužel nemá zatím cesty, tzn. nenahradí průvodce. Je to spíš o "sociálním rozměru" pro část lezecké komunity, která o to stojí.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund