Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6553
Komentářů: 1886

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Panic Button pro Android - když máte strach nebo průšvih

Sponzorované odkazy:


Za touto aplikací údajně stojí organizace Amnesty International. Je k dispozici zcela zdarma a je určena pro mobilní telefony s Android OS 2.3.3 a výše. Pojďte se podívat, co se s programem Panic Button dá dělat.

Nemusíte být zrovna věčně frustrovaný potížista nebo fanatický revolucionář vyřvávající svoje svaté pravdy na náměstích, abyste se dostali do problémů. Někdy stačí, abyste byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě nebo jen zvědavě koukali, co se děje. Na YouTube najdete dost příkladů, kdy přespříliš "namotivovaní" chrániči veřejného pořádku semelou i pasívní kolemjdoucí nebo okukovače nějaké divočejší demonstrace. I pro tyto případy je určena aplikace Panic Button, která se může velmi hodit i na zahraničních dovolených, kde je situace ještě komplikovanější než u nás. Co program umí? Nenápadnou formou upozornit vaše přátele nebo rodinu, kde jste...

Nenápadná forma je velmi důležitá, protože stresem zvýšený testosteron chráničů dokáže občas zatemnit jejich racionální uvažování, natož pak respekt k nějakým právům. Navíc je ve hře i vysoká alergie na natáčení zasahujících chráničů mobilem a tím i pořizování důkazů (dokumentování situace) o případných přešlapech. To několikanásobně platí v zemích, které mají jiné zvyklosti než u nás a případné dobrodružství tohoto typu by se postiženému opravdu nemuselo vyplatit. Mimo to, program může posloužit i při únosu nebo přepadení, pokud je vůbec čas na jeho aktivaci.

Po instalaci můžeme nastavit jazyk, ale češtinu zbytečně nehledejte. Taktéž je zde informace o aplikaci a poměrně podrobná nápověda. Nastavení aplikace se provádí ve třech krocích. Nejprve se nastaví kontakty, na které chcete v případě zadržení poslat zprávu a souřadnice svého aktuálního pobytu...

Je vhodné volit takové kontakty, které jsou schopny účinně pomoci, takže advokát nebo jazykově dobře vybavený kamarád bude asi vhodnější volbou než babička. Kontaktní osoby by měly být schopné bombardovat příslušné úřady urgentními žádostmi o informace, sehnat právní pomoc a případně informovat velvyslanectví v dané zemi nebo si pro vás i přijet.

Dalším krokem je nastavení PINu a Alarmu. Posledním krokem je "zamaskování" aplikace za kalkulačku, což může získat čas a nepovede k agresivitě druhé strany. Z textu popisu aplikace plyne, že program začne vysílat GPS souřadnice v 5timinutových intervalech, a to na pozadí. To by mělo zajistit přesnější lokalizaci mobilu a tím i pobytu zadržené osoby. Nebývá výjimkou, že zadržení jsou někam převezeni, takže tato funkce je velmi užitečná...

Samozřejmě je ideální se do podobných situací vůbec nedostat, ale jak dobře víme, čert nikdy nespí, takže minimálně za vyzkoušení tento program stojí. Podrobnosti a instrukce jsou zde. Aplikaci můžete zdarma stahovat z Google Play.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.06, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Panic Button pro Android - když máte strach nebo průšvih" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.53 sekund